Muzyczna sobota i sportowa niedziela w Gminie Lubin

W 40. Rocznice Pontyfikatu Jana Pawła II zapraszamy jutro na Koncert Papieski do kościoła w Oborze. Niedziela zapowiada się natomiast na sportowo. Zagrają nasi piłkarze w niższych ligach i  organizowany jest otwarty turniej w warcaby 100-polowe.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin, zaprasza wszystkich mieszkańców i gości, na koncert upamiętniający 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegoroczna uroczystość odbędzie się w kościele filialnym św. Antoniego w Oborze, w sobotę 6 października o godz. 17:30. Wieczór ubogacą dwa zespoły: ISKRA i ROZŚPIEWANE PASTUSZKI. Najbardziej wzruszające momenty pontyfikatu zostaną przypomniane w prezentacji multimedialnej.

W niedzielę 7 października odbędzie się Powiatowo-Gminny Turniej Warcab 100-polowych, na który zapraszamy miłośników tej dyscypliny sportu do świetlicy w miejscowości Obora. W turnieju rywalizacja przewidziana jest w kategoriach : kobiet, mężczyzn, juniorów i dzieci. Zapisów można dokonywać na miejscu w dniu imprezy od godz. 15.30 do 16.00.

Natomiast sympatyków piłki nożnej zapraszamy na mecze piłkarskie, które zapewnią wszystkim wiele emocji sportowych. W Szklarach Górnych gospodarze podejmować będą Spartę II Rudna, natomiast w Raszówce  Huzar zmierzy się z Iskrą II Kochlice. Mecze rozpoczynają się o  godz. 14.00.

Życząc niezapomnianych wrażeń sportowych, zachęcamy do aktywnego kibicowania naszym sportowcom!

(AP, SR)