Muzyczna podróż z owacjami na stojąco

Od Paryża, przez Włochy i Rosję, aż do Ameryki Północnej wiodła muzyczna podróż, w którą artyści zabrali publiczność podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet. W świetlicy w Osieku wystąpili artyści scen warszawskiej i białoruskiej Barbara Twardosz-Droździńska, śpiewaczka oraz Leonid Wolodko tenor, pieśniarz i poeta.

Koncert „Być kobietą”, którego inicjatorem był wójt Tadeusz Kielan to muzyczny prezent z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet, zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Krajobrazy”. Artyści zabrali publiczność w niezwykłą muzyczną podróż, wykonując standardy muzyki rozrywkowej w wielu językach.

Muzyka spod dachów Paryża, słonecznej Italii, przez rosyjskie romanse i przeboje Elvisa Presleya – to tylko część zaprezentowanego repertuaru.

Nie zabrakło przepięknych polskich utworów od czasów big beatu do współczesnych, które wspólnie z artystami śpiewali uczestnicy koncertu.

Całość  wyreżyserowała i poprowadziła z wdziękiem i nutą humoru aktorka Aurelia Sobczak, bawiąc licznie zgromadzoną publiczność anegdotami, w których nie zabrakło wątków damsko – męskich.

Ten niezapomniany wieczór zakończyły owacje na stojąco, a potem były życzenia i kwiaty dla każdej z uczestniczek koncertu, wręczane przez radnych gminy i sołtysów.

(oprac. OKGL)