Msza św. w intencji strażaków w Krzeczynie Wielkim

IMG_5374Życzenia Błogosławieństwa Bożego w czasie służby i w życiu prywatnym złożył strażakom ksiądz proboszcz Kazimierz Rapacz, który przewodniczył Eucharystii odprawionej w kościele p.w. Św. Marii Dominiki Mazzarello w Krzeczynie Wielkim z okazji przypadającego 4 maja Dnia Św. Floriana. Uczestniczyli w niej strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Msza św. z okazji Dnia Św. Floriana – to w Krzeczynie Wielkim tradycja. Nabożeństwo odprawiane jest corocznie podczas Majówki – z inicjatywy księdza proboszcza i strażaków z miejscowej OSP.

– Dziękujemy Wam za to, że czuwacie nad bezpieczeństwem mieszkańców, że jesteście oddani swojej służbie, że narażacie swoje życie i zdrowie, by nieść pomoc innym podczas pożarów i wypadków, ale także za to, że w wielu innych sytuacjach zawsze można na was liczyć – mówił podczas Eucharystii ksiądz Kazimierz Rapacz. Kapłan prosił o modlitwę za strażaków, życząc im opieki św. Floriana i prosząc Boga o Błogosławieństwa dla nich i ich rodzin.

W Mszy św. w Krzeczynie Wielkim uczestniczyli radni Gminy Lubin Zofia Marcinkiewicz i Janusz Zarenkiewicz. Nie zabrakło również sołtysa Jerzego Tadli.  Na czele pocztu sztandarowego stanął Prezes OSP w Krzeczynie Wielkim Marek Trafidło, a głównym organizatorem uroczystości był naczelnik i wiceprezes OSP Marcin Trafidło.

(MG)