Mistrzyni wspinaczki Gminy Lubin

Aleksandra Jeremiejko z Krzeczyna Wielkiego została mistrzynią Gminy Lubin VI Memoriału Iwony Buczek we Wspinaniu na Trudność. Ola była także najlepszą zawodniczką wśród reprezentantów Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubienie, a w  klasyfikacji generalnej kobiet zajęła dziewiątą pozycję.

W memoriale wzięli udział zawodnicy z całej Polski m.in. Zielonej Góry, Wrocławia, Katowic, Poznania, Krakowa i  Lubina. Do udziału w zawodach nie zniechęciła zawodników wyjątkowo nieprzyjemna i zmienna tego dnia pogoda.

– Nasza gmina po raz kolejny została partnerem Memoriału Iwony Buczek, ponieważ wspinaczka to piękna dyscyplina, którą warto promować. Gratuluję pani Aleksandrze zwycięstwa w gminnej kategorii i bardzo wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Obserwując uważnie jej karierę nie miałem wątpliwości, że tak się stanie, co zresztą powiedziałem naszej zawodniczce jeszcze przed startem. Namawiam gorąco mieszkańców naszej gminy do zainteresowania się wspinaczką i wykorzystania możliwości Stowarzyszenia Miłośników Gór, z którym nasz samorząd współpracuje od dawna – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Na zwycięzców Memoriału czekała pula nagród o wysokości ponad 6 tysięcy złotych    i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

– Kielich jest wymagającym obiektem a Marcin Wszołek nakręcił naprawdę wyczynowe drogi. Jestem zadowolona ze swojego pierwszego przejścia, udało mi się zakończyć drogę, jednak druga była dla mnie za trudna. Tym bardziej gratuluję koleżankom i kolegom, którzy pokonali Kielich i w eliminacjach i w finałach  – podsumowała Aleksandra Jeremiejko.

Podczas Memoriału przeprowadzono także Meeting Highlinowy. Specjalna taśma o długości ok. 200 m połączyła dwa wieżowce. Przejście po niej, zwłaszcza przy wiejącym wietrze, to była nie lada sztuka. Całego hika zaliczył tylko Adam Kamiński.

Moc atrakcji przygotowano dla kibiców. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na małych ściankach wspinaczkowych. Dla miłośników dwóch kółek zorganizowana została prezentacja Klubu Motocyklowego „Iskra Rudna”, był również pokaz Straży Pożarnej w Lubinie i zajęcia z jogi prowadzone prze Ewę Barańską. Dzięki wolontariuszom Honorowego Klubu Dawców Krwi „Serce Górnika” była możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie pobrań, każdy mógł się także zarejestrować w banku dawców szpiku kostnego. Muzycznym akcentem był koncert piosenki górskiej CYBULA. Transmisję zawodów przeprowadzaną przez Telewizję Regionalną w Lubinie zobaczyli kibice w całej Polsce.

„Myślę, że i zawodnicy, i kibice są zadowoleni z Memoriału. Atmosfera była tak fajna, że nawet ulewny deszcz przyjęliśmy ze spokojem. Serdecznie wszystkim dziękuję i oczywiście już dziś zachęcam do udziału w kolejnej VII edycji Memoriału. Jak zawsze w ostatnią sobotę września” – zaprasza Stanisław Barabaś.

VII edycja MEMORIAŁU IWONY BUCZEK WE WSPINANIU NA TRUDNOŚĆ odbędzie się 27 września 2020 roku.

 

WYNIKI

KATEGORIA KOBIETY:

1.Maja Rudka. KS KORONA Kraków

2.Maja Miezianko

3.Barbara Ciszyńska, KW Katowice

4. Maria Wyrwińska, Wieża Kościan

5. Katarzyna Bal, KWZG/DecatlhonZielona się wspina

 

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI:

1.Wojciech Pełka, KS KORONA Kraków

2.Marek Pobran, Zerwa Wrocław

3.Paweł Kaczała, HKW Dirretissima

4. Mateusz Piechota, SMG Lubin

5. Jędrek Kowal, Wrocław

 

KATEGORIA DZIEWCZYNKI:

1.Karolina Juszczak, Rock Brothers Wrocław

2.Antonina Wiśniowska, AKS Strzegom

3.Jadwiga Kęsy, Poznań

 

KATEGORIA CHŁOPCY:

1.Kajetan Pacześniak, Fabryczna Boulder Wrocław

2.Patryk Kuc, Wieża Kościan

3.Janek Piechociński, Rock Brothers Wrocław

 

SMG LUBIN KOBIETY

1.Ola Jeremiejko

2.Patrycja Kowalska

 

SMG LUBIN MĘŻCZYŹNI

1.Mateusz Piechota

2.Kacper Dulik

3.Stanisław Barabaś

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA GMINY LUBIN

ALEKSANDRA JEREMIEJKO, SMG Lubin

 

ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW GÓR w Lubinie

 

PATRONAT HONOROWY

POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU

 

PARTNERZY MEMORIAŁU:

Firma Barabaś Sp z o.o. w Lubinie – producent kostki brukowej

Gmina Lubin

Honorowy Klub Dawców Krwi „Serce Górnika”

Regionalne Centrum Sportowe Sp z o.o. w Lubinie

Koleje Dolnośląskie