Ministrowie przekazali czek na ponad 2 miliony złotych

W Urzędzie Gminy w Lubinie odbyła się dziś symboliczna uroczystość przekazania 2 mln 7 tys. 718 zł. To pieniądze z Tarczy dla Samorządów czyli Funduszu Inwestycji Samorządowych. Dolny Śląsk, który otrzyma łącznie 380 mln złotych takiego wsparcia, odwiedził dziś minister Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Krzysztof Kubów szef Gabinetu Politycznego Premiera.

Pieniądze trafia do gmin, miast i powiatów i mają pobudzić gospodarkę po wielotygodniowym okresie stagnacji spowodowanej koronawirusem. Będą przeznaczone na inwestycje, które bezpośrednio służą mieszkańcom.

– W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy informację o otrzymaniu dodatkowych 6 milionów złotych. Dwa miliony z Tarczy dla Samorządów i 4 miliony z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu, bez uszczuplania gminnego budżetu uda nam się zbudować dwie gminne drogi Chróstnik –Osiek i Gorzelin-Raszówka. To bardzo duże wsparcie dla naszego samorządu, za które dziękujemy rządowi- mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin.

– Samorządowcy z dużym entuzjazmem przyjęli decyzję o przyznaniu tych dodatkowych pieniędzy. Przekładają się one na konkretne przedsięwzięcia, co od razu widać w Gminie Lubin- mówił minister Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Spotkanie z ministrami z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów było też okazją do odwiedzenia wystawy „Gmina Lubin wczoraj i dziś”, która jest prezentowana w Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Jej pomysłodawcą i wielkim propagatorem kultywowania tradycji jest wójt Tadeusz Kielan, który przekazał, a nawet wykonał wiele z prezentowanych eksponatów. Goście byli pod bardzo dużym wrażeniem wystawy.

– Sam byłem kiedyś kolekcjonerem, więc doceniam ten wysiłek i zaangażowanie. Ta wystawa to piękne miejsce – mówił minister Michał Dworczyk.
(SR)