Mikołajkowy Turniej Piłkarski „ Akademii Żaczek”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW sobotni poranek do Hali Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego przybyło kilku Mikołajów, a wraz z nim tłumy dzieci z Lubina i terenu Gminy Lubin. Spotkanie Mikołajkowe zorganizowane w ramach „Akademii Żaczek” odbywa się co roku, jednak pierwszy raz aktywnie uczestniczyła w nich Gmina Lubin.

Projekt aktywizacji najmłodszych mieszkańców Gminy Lubin „Akademia Żaczek” skierowany jest do dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych, Przedszkolu oraz dzieci 6-letnich uczęszczających do klas I. Realizowany jest od marca 2015 r. Uczestniczy w nim 244 maluchów.

W sobotnim Turnieju Mikołajkowym wzięło udział 140 dzieci z Gminy Lubin. Kilkunastu Mikołajów zmagało się w wielu konkurencjach sportowych z maluszkami. Hokej, tunele czy rzut piłką do celu, to tylko niektóre z nich.

– Jestem pierwszy raz na takiej fajnej imprezie – mówi siedmioletnia Ola z Chróstnika. – Przyjechałam z całą rodziną i bawię się świetnie. Tylko Panowie Mikołajowie jacyś tacy nie grubi, ale to chyba dlatego, że tak dużo trenują i znają tyle fajnych zabaw – dodaje.

– Następne takie Mikołajki zrobimy na dużej hali RCS, na 400 dzieci! Obiecujemy to panu panie wójcie- mówił Piotr Błauciak z „Akademii Żaczek”, podczas wręczania Tadeuszowi Kielanowi pamiątkowej statuetki.

Po zabawie czekało na dzieci mnóstwo słodyczy, owoców i cukierków. Zmęczone ale zadowolone dzieciaki rozjechały się do domów snując plany jak fajnie będzie za rok w dużej hali RCS.

Anna Ickiewicz