Mikołajki w Operze Wrocławskiej

cyrulik-sewilski-opera-wroclawskaSzykuje się prawdziwa gratka dla miłośników opery. Będzie okazja zobaczyć jedno z najwspanialszych arcydzieł sztuki komediowej „Cyrulik sewilski”. Wyjazd do Opery Wrocławskiej na spektakl zaplanowano na wtorek, 6 grudnia. Organizatorem jest grupa „Niezwykłe, zwykłe kobiety”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapisów na wyjazd do opery na mikołajkowy spektakl – mówi Barbara Skórzewska, jedna z liderek grupy „Niezwykłe, zwykłe kobiety”. – Tym wydarzeniem kończymy ostatecznie realizację naszego projektu w ramach programu „Działaj Lokalnie IX” – dodaje.

Warto skorzystać z zaproszenia niezwykłych kobiet. „Cyrulik sewilski” to komedia pełna intryg i pomyłek, oczywiście z wątkiem miłosnym. Spektakl cechuje wartka i dynamiczna reżyseria, sytuacje dramaturgiczne potraktowane są z lekkim dystansem, a scenografia nawiązuje do stylu epoki.

Wyjazd z Lubina zaplanowano na godzinę 16.30, zbiórka na parkingu marketu Kaufland. Przejazd autokarem z Lubina do Wrocławia i z powrotem jest bezpłatny. Cena za bilet na spektakl (po dofinansowaniu) wynosi 45 złotych. Zgłoszenia na wyjazd i wpłaty za bilety przyjmowane są w Lubinie w Stowarzyszeniu Civis Europae, przy ul. Sienkiewicza 5 (tel: 606 735 030) lub u liderek projektu:

1. Czerniec – Joanna Pietruszka (stowarzyszenie Handball)

2. Osiek – Inna Rogalska (Koło Gospodyń Wiejskich)

3. Dąbrowa Górna – Ewelina Dychała (Rada Sołecka)

4. Krzeczyn Mały – Lidia Cesarz (sołtys)

5. Chróstnik – Janina Mucha (działaczka społeczna)

6. Obora – Halina Przystupa (Koło Gospodyń Wiejskich)

7. Gogołowice – Urszula Kwaśna (Sołtys)

8. Miroszowice – Barbara Skórzewska ( radna)

„Niezwykłe, zwykłe kobiety”- nieformalna grupa kobiet ze wsi Gminy Lubin (Osiek, Krzeczyn Mały, Czerniec, Obora, Chróstnik, Miroszowice, Dąbrowa Górna i Gogołowice) oraz Lubińskie Stowarzyszenie Sportowe Handball realizujące projekt, pt. „AKTYWNI, MOBILNI, KREATYWNI”, dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundacja „Wrzosowa Kraina”.

(fot. Opera Wrocławska)