Zmiana terminu spotkania

img_9774Zaplanowane pierwotnie na 7 listopada spotkanie w sprawie przyszłości składowiska odpadów w Kłopotowie odbędzie się tydzień później. Nowy termin wyznaczono na 14 listopada o godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej w Miroszowicach.

„Z przyczyn od nas niezależnych oraz konieczności przygotowania dodatkowych, szczegółowych informacji dot.  składowiska śmieci w Kłopotowie zmuszeni byliśmy zmienić termin spotkania w Miroszowicach – napisali radni Gminy Lubin Barbara Skórzewska i Patryk Jarkowiec.

Przyjść może każdy, kto chce przyłączyć się do protestu.

„Jako mieszkańcy, mamy dość smrodu unoszącego się nad naszymi miejscowościami oraz zwożenia z całej Polski i prawdopodobnie z zagranicy wszelkiej maści odpadów. Jak nam wiadomo Firma R- Power nie prowadzi żadnej segregacji śmieci, nie stosuje się do zaleceń Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Starostwa Powiatowego, w zakresie wprowadzenia obowiązujących przepisów dot. segregacji, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Efektem takich beztroskich i niekontrolowanych przez właścicieli działań firmy, były dwa ogromne pożary śmieci w lipcu 2015 i w sierpniu 2016 roku – tłumaczą we wspólnym oświadczeniu radni Gminy Lubin Barbara Skórzewska i Patryk Jarkowiec.

Na spotkanie zaproszeni zostali wójt Gminy Lubin, starosta lubiński, prezydent Lubina oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Legnicy i Wrocławia, a także media zarówno lokalne jak i ogólnopolskie.

– Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy protestują przeciwko łamaniu prawa i lekceważeniu naszego zdrowia i bezpieczeństwa – dodają w zaproszeniu radni.

(JW)