Mieszkańcy Gogołowic ofiarami tragedii

Dziś o pierwszej w nocy zmarł trzeci z mężczyzn poszkodowanych w wyniku wczorajszego wypadku, do którego doszło w Szklarach Górnych. To 49 – letni mieszkaniec Gogołowic. Z tej miejscowości pochodzi również 26 – latek, który zginął na miejscu. Trzecia śmiertelna ofiara to 46 – letni mieszkaniec powiatu wołowskiego.

W stanie krytycznym do szpitala trafił wczoraj jeszcze jeden mieszkaniec Gogołowic. Przebywał w śpiączce farmakologicznej, ale dziś po przebudzeniu odzyskał świadomość. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. W szpitalu w stanie ciężkim pozostaje jeszcze jedna z ofiara wypadku.

Do tragedii doszło wczoraj ok. godz. 17.00 na serwisowym przejeździe budowanej drogi S-3 w okolicach Szklar Górnych. Ofiary to górnicy, którzy busem jechali na trzecią zmianę do kopalni Rudna.

Z samochodu ciężarowego, jadącego w kierunku Lubina odczepiła się przyczepa i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu uderzyła w prawidłowo jadącego busa. W zdarzeniu brał także udział citroen. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła dzisiejszej nocy w szpitalu. Rannych zostało w sumie 17 osób. Poważne obrażenia odnieśli także pasażerowie citroena, obywatele Ukrainy, których służby medyczne także przetransportowały do szpitali. Pozostałym poszkodowanych transport do placówek medycznych zapewniła Gmina Lubin, podstawiając specjalnie wynajęty autobus. Były to osoby, których obrażenia nie zagrażały życiu.

Prezes Polskiej Miedzi, Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił trzydniową żałobę w całej grupie kapitałowej.

(MG/FOT.www.e-legnicie.pl)