Międzyszkolny Gminny Turniej Piłki Koszykowej

Zgodnie z harmonogramem imprez sportowych szkół Gminy Lubin 9 i 10 grudnia odbyły się Gminne Turnieje Piłki Koszykowej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Oba turnieje rozegrane zostały w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim.

Jak co roku nie obyło się bez emocji oraz sportowej walki, jednak wszystko z duchem fair play. Losy klasyfikacji generalnej w obu kategoriach ważyły się do ostatnich spotkań, jednak w obu turniejach najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce, zdobywając przy tym aż 20 punktów na konto szkoły do klasyfikacji generalnej szkół w roku szkolnym 2019/2020.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przewidziana została również nagroda rzeczowa dla zwycięskich drużyn, ufundowana przez organizatora Gminę Lubin. Najlepszą zawodniczką została Anna Korczak, najlepszym zawodnikiem Bartosz Terefelko. Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację:

Kategoria dziewcząt:

1. SP im. Orła Białego w Raszówce
  2. SP im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
  3. SP im. Janusza Korczaka w Niemstowie
  4. SP im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim
  5. SP im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych

Kategoria chłopców:

1. SP im. Orła Białego w Raszówce
  2. SP im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
  3. SP im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych
  4. SP im. Janusza Korczaka w Niemstowie
  5. SP im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim

W tym roku kalendarzowym nie zostały już zaplanowane żadne rozgrywki, dlatego przedstawiamy również aktualną sytuację w klasyfikacji generalnej Szkół Podstawowych Gminy Lubin.

KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ

1. SP RASZÓWKA 71 pkt.
2. SP NIEMSTÓW 53 pkt.
3. SP SIEDLCE 40 pkt.
4. SP KRZECZYN WIELKI 28 pkt.
4. SP SZKLARY GÓRNE 28 pkt.

( SG)