Międzynarodowy Dzień Teatru w przedszkolu

Podopieczni Przedszkola im. Jana Pawła  II w Raszówce przez cały tydzień obchodzili Święto Teatru, które przypadało 27 marca. Najstarsze grupy przygotowały z tej okazji specjalne przedstawienie teatralne, na które zaproszono rodziców.

To nie pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkania teatralne w naszym gminnym przedszkolu  – Wiemy jaką ważna rolę pełni teatr w życiu dorosłych i dzieci. Samodzielna praca twórcza stanowi dla najmłodszych znakomitą okazje do poszerzania  zainteresowań , wzmacniania kreatywności, pewności siebie , a także koordynacji ruchowej i manualnej – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Przedszkola im. Jana Pawła  II w Raszówce. – Tego typu zajęcia rozwijają także dyspozycje psychiczne jak wrażliwość emocjonalna, estetyczną, moralną, a małym aktorom dają dużo radości, satysfakcji i powodów do dumy.

Dlatego tegoroczne święto teatru w przedszkolu obchodzono przez cały tydzień. Najstarsze grupy przedszkolne przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Wielkanocny koszyczek”. Na premierowy spektakl zaproszono rodziców i dzieci z młodszych grup.

Fantastyczna scenografia,  rekwizyty, kostiumy i poczucie humoru rodziców sprawiły, że była to prawdziwa uczta teatralna związaną z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Kadra przedszkola ma nadzieje, że zarówno dorośli, jak i dzieci poczuli magię teatru.

Na koniec przedstawienia mali aktorzy złożyli świąteczne życzenia oraz zaskoczyli widzów śmingusem dyngusem.

(SR, Przedszkole Raszówka)