Mieczysław Lodziński oficjalnym patronem boiska w Księginicach

– Dzisiejszy dzień i dzisiejsza uroczystość  z pewnością zapiszą się wielkim literami na kartach historii naszej gminy.  To pierwszy sportowy obiekt, który będzie miał swojego patrona. To ukłon i nasze wielkie podziękowanie za wkład, jaki w rozwój sportu wniósł Mieczysław Lodziński – powiedział wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan podczas uroczystości nadania imienia obiektowi sportowo-rekreacyjnemu w Księginicach.

Uchwałę w tej sprawie radni Gminy Lubin podjęli w czerwcu b.r. na wniosek zarządu Klubu „Iskra” Księginice oraz sołtysa tej miejscowości. Odczytał ją podczas uroczystości przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, podkreślając, że przyjęta została jednogłośnie.

Wydarzenie to zgromadziło na boisku w Księginicach działaczy sportu z całego regionu, ponieważ działalność Mieczysława Lodzińskiego znacznie wykraczała poza granice gminy i powiatu.

– Wielu z nas, dziś tu zgromadzonych, tę wyjątkową postać znało doskonale. Trudno słowami opisać jego zaangażowanie, poświęcenie i serce, które wkładał w pracę i realizowane projekty. On sam mówił mało, ale za to wiele robił. Drzwi budynku, zaplecza sportowego, który znajduje się tuż obok były zawsze szeroko otwarte, bez względu na to, jaka impreza odbywała się na boisku. Był gospodarzem  obiektu w pełnym tego słowa znaczeniu, ale był także dobrym duchem tego miejsca. I tym dobrym duchem pozostanie na zawsze – dzięki nadaniu imienia Mieczysława Lodzińskiego obiektowi rekreacyjno-sportowemu w Księginicach.

W uroczystości wzięła udział także rodzina Mieczysława Lodzińskiego, w tym najbliżsi żona, córka i syn.

– To dla nas zaszczyt i wyróżnienie. Bardzo dziękujemy za to, że docenialiście Państwo wieloletnią pracę Taty. To boisko było jego drugim domem, tu realizował swoją pasję, swoje marzenia – bo sport kochał całym sercem.  Myślę, że jest zadowolony patrząc dziś na nas z góry, ponieważ  to z pewnością ukoronowanie jego wieloletniej pracy i działalności sportowej.  Dziękuję  państwu za to, że Tato pozostaje w Państwa sercach, a dzięki nadaniu Jego Imienia boisku w Księginicach zapisze się na kartach historii naszego regionalnego sportu – powiedziała córka patrona Kamila Przewoźnik.

Podczas uroczystości odsłonięta została tablica pamięci Mieczysława Lodzińskiego, czego symbolicznie dokonali żona Danuta Lodzińska oraz wójt Tadeusz Kielan. Tablicę poświęcił ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek.

– Z wdzięcznością wspominamy przed Bogiem wszelkie dobre dzieła, które realizował śp. Mieczysław Lodziński.  Jako tutejsza społeczność jesteśmy dłużnikami jego zaangażowania i poświęcenia dla propagowania sportu wśród młodego pokolenia. Polećmy więc Jego duszę Bożemu miłosierdziu – mówił ksiądz Tadeusz Żurek.

Uroczystości nadania imienia towarzyszyły imprezy sportowe.  I Memoriał w Piłce Nożnej im. M. Lodzińskiego wygrała reprezentacja Huzara Raszówka.

W turnieju łuczniczym triumfowali w kategorii mężczyzn Henryk Nagaj, wśród kobiet Klaudia Sokal, a w grupie dzieci najlepszy był Krzysztof Pazoła.

Zwycięzcami turnieju strzeleckiego zostali Zdzisław Słonecki w kategorii mężczyzn, Kamila Przewoźnik w kategorii kobiecej, a wśród dzieci najcelniej strzelał Tomasz Kręgulecki. Szczegółowy komunikat z zawodów sportowych w załączeniu: K O M U N I K A T

Na boisku w Księginicach odbywał się również festyn z okazji Dni Księginic.

(MG)