Melduję się w Gminie Lubin i wygrywam!

Do 31 marca 2019 roku przedłużono termin składania formularzy w konkursie dla osób które w 2018 roku zameldowały się w Gminie Lubin. Już po raz drugi przeprowadzana jest taka akcja promocyjna, która zachęca nowych mieszkańców   do zameldowania  na pobyt stały na terenie Gminy Lubin.  Spośród osób, które dokonają niezbędnych formalności i wypełnią  formularz konkursowy, rozlosujemy atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy i tablety.

Gmina Lubin jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania  dla osób zapracowanych, ceniących spokój  i zdrowe, piękne otoczenie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba mieszkańców wzrosła o ponad 60%. Dziś  jest ich ponad 15 tysięcy.

–  Co roku przybywa nam mieszkańców, jednocześnie bardzo dużo inwestujemy, by żyło się u nas coraz lepiej – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, inicjator nowej akcji promocyjnej. – Uważam, że każdy powinien płacić podatki tam gdzie mieszka.  Meldunek to tylko jedna wizyta w naszym urzędzie, która zajmuje  mniej niż 10 minut. Nie ma żadnych kolejek, nie ma u nas  konieczności wypełniania wniosków i formularzy.

Nowe meldunki to korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla Gminy Lubin. Dla budżetu gminy wpływy z podatków  są bardzo istotne i to oczywiste, że  im większe przychody tym większe nakłady na inwestycje.  Dla mieszkańców to także korzyści – zyskują bezpośredni wpływ na wybór władz gminy i pośredni na jej priorytety i plany.

Do wygrania są m.in. laptopy i dwa tablety.  Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie, które w okresie od  1 stycznia do 31  grudnia 2018r. dokonały zameldowania na pobyt stały na terenie Gminy Lubin z innej gminy. Muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy  dostępny w  pok. 28 (Biuro meldunkowe), w kancelarii urzędu  (pok.  3), oraz w linku poniżej i złożyć go w kancelarii Urzędu Gminy lub przesłać pocztą na adres urzędu (59-300 Lubin, ul. Ks. Ludwika I 3). Losowanie nagród odbędzie się na sesji Rady Gminy Lubin w terminie do 31 maja 2019r.

Usługa zameldowania jest bezpłatna, wydanie zaświadczenia o tym meldunku także jest bezpłatne. Meldunek ma miejsce „od ręki”. Wystarczy zgłosić się do Urzędu Gminy w Lubinie, pok. 28 (nr tel. 76 8403 103,104, 144). Do zgłoszenia meldunku potrzebny jest tylko dokument tożsamości  oraz  dokument potwierdzający tytuł prawny do  lokalu.  W Gminie Lubin  nie trzeba wypełniać żadnych wniosków i formularzy. Nie trzeba także wymeldowywać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Nasi urzędnicy załatwiają wszystkie formalności

(SR)

Regulamin akcji promocyjnej