Melduję się i wygrywam!

Przed sesją Rady Gminy Lubin uroczyście wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Melduje się w Gminie Lubin i wygrywam”.  Główną nagrodą był laptop, wręczono także dwie dodatkowe nagrody – głośniki. Wygrana nie wymagała żadnego wysiłku, wystarczyło dokonać formalnego  meldunku i wypełnić kupon zgłoszeniowy.

To była już druga edycja konkursu „Melduje się w Gminie Lubin i wygrywam”. W konkursie mogły wziąć udział osoby pełnoletnie, które zameldowały się w gminie w roku 2018 spoza jej terenu.  Spośród 21 zgłoszeń, w tajnym głosowaniu które przeprowadziły przedstawicielki Rady Gminy, w lipcu wyłoniono troje laureatów.

– Bardzo mnie ucieszył telefon z informacją o wygranej – mówił Ryszard Spodymek, który od października ubiegłego roku mieszka w Czerńcu i wygrał głośnik. – Wypełniłem zgłoszenie dokonując meldunku.

– Ja wróciłam do Gminy Lubin, bo nie wyobrażam sobie mieszkania gdzie indziej, a nagroda jest dodatkową niespodzianką – mówiła ze śmiechem Iwona Szczypczyk zdobywczyni głównej nagrody.

Nagrody laureatom wręczał Bartosz Chojnacki zastępca wójta i Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba naszych  mieszkańców wzrosła o ponad 60%. Dziś  jest ich 15 750. W ubiegłym roku dokonano ponad 550 wpisów meldunkowych.

Zachęcamy wszystkich nowych mieszkańców do dokonywania meldunków w Gminie Lubin. To korzyści zarówno dla nich, jak i dla gminy. Dla budżetu wpływy z podatków  są bardzo istotne i to oczywiste, że  im większe przychody tym większe nakłady na inwestycje.  Dla mieszkańców to także korzyści – zyskują bezpośredni wpływ na wybór władz gminy i pośredni na jej priorytety i plany.

Usługa zameldowania jest bezpłatna, wydanie zaświadczenia o tym meldunku także jest bezpłatne. Meldunek ma miejsce „od ręki”. Wystarczy zgłosić się do Urzędu Gminy w Lubinie, pok. 28 (nr tel. 76 8403 103,104, 144). Do zgłoszenia meldunku potrzebny jest tylko dokument tożsamości  oraz  dokument potwierdzający tytuł prawny do  lokalu.  W Gminie Lubin  nie trzeba wypełniać żadnych wniosków i formularzy. Nie trzeba także wymeldowywać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Nasi urzędnicy załatwiają wszystkie formalności.

(SR)