Melduję się w gminie Lubin i wygrywam!

Ogłaszamy akcję promocyjną i zachęcamy naszych nowych mieszkańców   do zameldowania  na pobyt stały na terenie Gminy Lubin.  Spośród osób, które dokonają niezbędnych formalności do końca grudnia tego roku  i wypełnią  formularz konkursowy, rozlosujemy atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy i tablety.

Gmina Lubin jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania  dla osób zapracowanych, ceniących spokój  i zdrowe, piękne otoczenie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba mieszkańców wzrosła o ponad 60%. Dziś  jest ich ponad 15 tysięcy.

–  Co roku przybywa nam mieszkańców, jednocześnie bardzo dużo inwestujemy, by żyło się u nas coraz lepiej – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, inicjator nowej akcji promocyjnej. – Uważam, że każdy powinien płacić podatki tam gdzie mieszka.  Meldunek to tylko jedna wizyta w naszym urzędzie, która zajmuje  mniej niż 10 minut. Nie ma żadnych kolejek, nie ma u nas  konieczności wypełniania wniosków i formularzy.

Nowe meldunki to korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i dla Gminy Lubin. Dla budżetu gminy wpływy z podatków  są bardzo istotne i to oczywiste, że  im większe przychody tym większe nakłady na inwestycje.  Dla mieszkańców to także korzyści – zyskują bezpośredni wpływ na wybór władz gminy i pośredni na jej priorytety i plany.   Wpływy z podatku PIT  to w budżecie w tym roku  22 mln 750 tys. zł.  Nakłady inwestycyjne m.in. na drogi, infrastrukturę, oświatę i ochronę zdrowia wzrosły w ciągu ostatnich 3 lat o  450 % i wynoszą dziś ponad  32,5 mln zł.

– Wiemy jak trudno czasem zmobilizować się do załatwienia urzędowych formalności, więc konkursem chcemy zmotywować trochę naszych mieszkańców i jednocześnie przypomnieć wszystkim, że to ważne gdzie wpływają pieniądze z płaconych przez nich podatków – wyjaśnia wójt Tadeusz Kielan – Podatki  powinny wpływać tam gdzie ludzie mieszkają. Ta akcja to promocja i  edukacja w jednym.

Do wygrania są m.in.  dwa laptopy i dwa tablety.  Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie, które w okresie od  1 stycznia do 31  grudnia 2017. dokonają zameldowania na pobyt stały na terenie Gminy Lubin z innej gminy. Muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy  dostępny w  pok. 4 (Biuro meldunkowe), w kancelarii urzędu  (pok. 5), oraz w linku poniżej i złożyć go w kancelarii Urzędu Gminy lub przesłać pocztą na adres urzędu ( 59-300 Lubin, ul. Władysława Łokietka 6)

Usługa zameldowania jest bezpłatna, wydanie zaświadczenia o tym meldunku także jest bezpłatne. Meldunek ma miejsce „od ręki”. Wystarczy zgłosić się do Urzędu Gminy w Lubinie, pok. 4 (nr. tel 76 8403 103,104, 144. Do zgłoszenia meldunku potrzebny jest tylko dokument tożsamości  oraz  dokument potwierdzający tytuł prawny do  lokalu.  W Gminie Lubin  nie trzeba wypełniać żadnych wniosków i formularzy. Nie trzeba także wymeldowywać się z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Nasi urzędnicy załatwiają wszystkie formalności

(SR)

Regulamin akcji promocyjnej Zamelduj się w gminie Lubin