Matura 2018. Trzymamy kciuki!

Dziś rozpoczyna się egzamin dojrzałości. O godz. 9 absolwenci liceów oraz techników napiszą test z poziomu podstawowego, natomiast o 14 odbędzie się egzamin z wersji rozszerzonej. Po weekendzie, czyli 7 maja, odbędzie się egzamin z matematyki. Godziny testów na poziomie podstawowym i rozszerzonym będą takie same jak w przypadku języka polskiego.

We wtorek 8 maja zostaną przeprowadzone egzaminy z języka angielskiego. Tylko zaliczenie wersji podstawowych egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego pozwala uzyskać wykształcenie średnie. Aby zdać maturę należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów na każdym z testów.

 

                                           Drodzy Maturzyści!

 

Rozpoczynacie najważniejszy egzamin w Waszym życiu. To pierwszy poważny krok w kierunku dorosłości. Życzymy Wam jak najlepszego zdania matury i dostania się na wymarzone uczelnie. Niech zdobyta wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach. Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia się spełniają, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności.

Za wszystkich maturzystów, a w szczególności Mieszkańców Gminy Lubin mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Połamania piór!!!

             Tadeusz Kielan                                                                  Norbert Grabowski

          Wójt Gminy Lubin                                                      Przewodniczący Rady Gminy