Matematycy z Krzeczyna Wielkiego

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim po raz kolejny wzięła udział w spotkaniach matematycznych, organizowanych w Przesiece. Uczestniczyło w nich 80 uczniów z powiatu lubińskiego, a nasza ekipa liczyła aż 11 osób.

Dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum i szkół średnich integrowali się w mieszanych grupach rozwiązując rebusy, łamigłówki i zadania matematyczne. Tradycyjnie już odbył się także „Maraton matematyczny”. Składał się on z sześciu serii, a w każdej do rozwiązania było sześć zadań. Najlepsi przechodzili do kolejnego etapu.

Nasi uczniowie: Michał Romanowicz w kategorii klas piątych zajął III miejsce, a Oliwia Ziółkowska w kategorii klas ósmych – I miejsce.

Przeprowadzony został także próbny „Kangur Matematyczny”. Tu też mieliśmy sukcesy. Michał Romanowicz w kategorii klas piątych zajął III miejsce, wśród uczniów klas szóstych zwyciężyła Weronika Kot, a Kamila Król uplasowała się na II miejscu. W wśród ósmoklasistów najlepszy był Patryk Tabin, a Oliwia Ziółkowska zajęła III miejsce.

Opiekunem grupy z Krzeczyna Wielkiego była Małgorzata Zapiór, nauczyciel matematyki.

Znalazło się także trochę czasu na przyjemności pozamatematyczne. Podczas wycieczki w góry, uczniowie nad pięknym wodospadem spotkali kąpiących się „morsów”.

Ekipa z Krzeczyna, po pełnym wrażeń weekendzie, w niedzielę po południu wróciła do domu mocno zmęczona, ale co najważniejsze bardzo zadowolona.

(SP Krzeczyn Wielki/MG)