Mastersi zapraszają!

slajd1Fanów piłki ręcznej czeka nie lada atrakcja. W sobotę, 19 listopada odbędzie się II Barbórkowy Turniej Piłki Ręcznej Masters. Na lubińskim parkiecie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 zagrają byłe gwiazdy lubińskiego Handbalu i nie tylko.

Udział w II Barbórkowym Turnieju Piłki Ręcznej Masters weźmie 12 drużyn z całego kraju. W kategorii kobiet zagrają Lubin, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Tychy i Świdwin. Mężczyzn reprezentować będą także gospodarze oraz Szczecin, Wieluń, Nowogard, Złotoryja i Pabianice.

Zapowiada się wysoki poziom rywalizacji sportowej bo, aż osiem z tych drużyn to uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Polski Master, a pięć z nich to medaliści. Powód do dumy tym większy, że w drużynach lubińskich występuje aż piętnastu mieszkańców gminy wiejskiej.

Choć impreza została zapoczątkowana w ubiegłym roku, to cieszy się ogromną popularnością i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w Lubinie.

-Turniej nasz cieszy się dużym zainteresowaniem. Miasto Lubin posiada głębokie tradycje związane ze szczypiorniakiem. Sukcesy osiągają wszystkie kategorie wiekowe począwszy od dzieci, a na masterach kończąc. Dlatego też turnieju w tej kategorii nie mogło zabraknąć. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Zapewniam, że emocji sportowych nie zabraknie – mówi Patrycja Jugo kapitan.

Imprezę finansowo wspiera Gmina Lubin.