Mastersi z Lubina najlepsi!

Dwanaście drużyn z całej Polski wzięło udział III Barbórkowym Turnieju Piłki Ręcznej Masters, który rozegrany został w Lubinie. Organizatorem rozgrywek było Lubińskie Stowarzyszenie Sportowe Handball z Czerńca.

Nie do pokonania okazali się gospodarze. Drużyna Zagłębia Lubin zajęła pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn. Wśród drużyn kobiecych najlepsza była ekipa Skry Warszawa.

– Wyniki oczywiście są ważne, ale podczas naszych turniejów najważniejsza jest jednak atmosfera i fakt, że możemy się spotkać. Mam nadzieję, że jako organizatorzy nie zawiedliśmy i że wszyscy czuli się u nas dobrze. Z telefonów, które odebrałam po turniej wynika, że chyba wszystko zagrało – mówi Patrycja Jugo, kapitan kobiecej reprezentacji Zagłębia Lubin.

Nagrody rozdane zostały podczas oficjalnej gali, która odbyła się w Karczowiskach. Wręczył je poseł Krzysztof Kubów.

Najlepszą bramkarka turnieju została Teresa Jasińska z Pogoni Szczecin, królową strzelczyń Monika Jarnuczak, także ze Szczecina, a najlepszą zawodniczką Monika Szulecka ze Skry Warszawa.

W kategorii mężczyzn aż dwie nagrody indywidualne trafiły do zawodników gospodarzy. Najlepszym bramkarzem został Mariusz Dekiert, a królem strzelców Tomasz Kozłowski z Zagłębia Lubin. Za najlepszego zawodnika turnieju uznany został Marcin Hoffman z drużyny Oldi Szczecin.

(MG)

Klasyfikacja końcowa – KOBIETY

 1. miejsce SKRA Warszawa
 2. miejsce Pogoń Szczecin
 3. miejsce Zgoda Ruda Śląska
 4. miejsce Zagłębie Lubin
 5. miejsce Handball Świdwin
 6. miejsce Olimp Grodków

Klasyfikacja końcowa – MĘŻCZYŹNI

 1. miejsce Zagłębie Lubin
 2. miejsce Oldi Szczecin
 3. miejsce Pabiks Pabianice
 4. miejsce MKS Wieluń
 5. miejsce Górnik Złotoryja
 6. miejsce Handball Nowogard