Mammobus Krzeczynie Wielkim

Panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Mammobus przyjedzie na boisko w Krzeczynie Wielkim jutro 26 września 2017 roku. Badania prowadzone będą w godzinach od 9.00 do 15.00.

Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać kobiety we wskazanej grupie wiekowej, pod warunkiem że takiego badania nieodpłatnie nie przeprowadzały w ciągu ostatnich dwóch lat.

Firma MammoMed ma również ofertę komercyjną dla pozostałych grup wiekowych. Koszt badania wynosi 100 zł. Wyniki przesłane zostaną pocztą w ciągu dwóch tygodni.

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. To obrazowa metoda badania gruczołu piersiowego z użyciem minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badanie wykonane w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania wykonanego w placówce stacjonarnej. Sprzęt, zainstalowany w mammobusie, podobnie jak ten w placówkach stacjonarnych podlega regularnym kontrolom technicznym, w związku z czym jest w pełni bezpieczny i spełnia wszelkie wymagane normy. Badanie w mammobusie jest równoważne z badaniem, wykonanym w jednostce stacjonarnej.

(red)