Maluchy sprzątały świat…

mms_img-17487698842Dzieci z Gminnego Przedszkola w Raszówce i jego zamiejscowego oddziału w Lubinie włączyły się do obchodzonej we wrześniu akcji „Sprzątanie Świata”.

Jej przedszkolna odsłona odbyła się pod hasłem „Posprzątajmy świat, śmieci pozbierajmy, niech wokoło będzie czysto, o przyrodę dbajmy”. Maluchy  z wielkim zapałem sprzątały tereny przy przedszkolu, wyposażone w rękawice oraz worki i widać na zdęciach, że miały z tego wiele frajdy.

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Wrześniowa data „Sprzątania Świata” została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Jest to również swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.