Mają nowoczesny plac zabaw

Maluchy z Liśca doczekały się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Oddany do użytku teren rekreacyjny naszpikowany jest kolorowymi, nowoczesnymi i co najważniejsze, bezpiecznymi, urządzeniami. Wartość inwestycji wyniosła ponad 70 tysięcy złotych.

Plac zabaw w Liścu przeszedł gruntowny remont. Nadgryzione zębem czasu urządzenia zostały usunięte, a w ich miejsce zamontowano nowe, kolorowe huśtawki, małpi gaj, piaskownicę, potrójną koniczynkę na sprężynach oraz inne urządzenia zabawowe.

Teren rekreacyjny został zagospodarowany na nowo. Na placu znajdują się wygodne ławki z oparciem, stół piknikowy w kształcie koła oraz stojak rowerowy i estetyczne kosze na śmieci.

Podłoże placu wyłożono nową nawierzchnią przepuszczalną, wykonano także nawierzchnię ścieżek pieszych. Całość ozdabiają obrzeża trawnikowe. Na plac zabaw nie wolno wpuszczać czworonogów. Samowolne wejście uniemożliwią pieskom zamontowane przy bramkach kraty „STOP PIES”.

W ramach modernizacji poprawiono również mocowania istniejącego ogrodzenia i wymieniono uszkodzone elementy.

Inwestycja pochłonęła 71.218,23 złotych brutto, z czego 61.218,23 złotych pochodziło z budżetu Gminy Lubin, a 10.000 złotych z Funduszu Sołeckiego Liśca, czyli środków przekazywanych przez gminny samorząd poszczególnym miejscowościom, a rozdysponowywanych przez mieszkańców.

Plac zabaw po modernizacji

Plac zabaw przed wykonaniem inwestycji