Łucznicy z Raszówki wrócili z medalami

Sukcesem zakończył się udział zawodników LZS SKS Raszówka w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łucznictwie. Nasi łucznicy przywieźli z mistrzostw srebrne i brązowe medale. Dodatkowo, czworo z nich zostało powołanych do kadry Dolnego Śląska Młodzików. Gratulujemy!

W łukach bloczkowych srebrny medal wśród mężczyzn zdobył Mariusz Walada. Z kolei wśród kobiet brąz wywalczyła Paulina Ostrowska. Zawodnicy wspólnie zdobyli brązowy medal w mikscie. Natomiast w kategorii barebow wśród kobiet brąz zdobyła Dorota Schelenz. Taki sam krążek zdobył Robert Cieślak w kategorii mężczyźni.

W łukach Klasycznych drużyna kobiet w składzie Ewelina Mazurek, Iza Kożewnikow, Ola Targowicz zdobyła czwarte miejsce. Taką samą lokatę wywalczyła wśród mężczyzn drużyna w składzie Mateusz Posłuszny, Mateusz Musiatowicz, Kuba Engwer. Natomiast mikst w składzie Ewelina Mazurek i Mateusz Posłuszny był szósty.

Zawodnicy w łukach klasycznych to jeszcze Młodzicy urodzeni w latach 2002-2004. Cała grupa Młodzików startująca w kategorii senior zakwalifikowała się do 32 finałowej, w której ostatecznie najwyższe miejsce indywidualnie zajął Mateusz Posłuszny i był dziewiąty. Zawodnicy Ewelina Mazurek, Ola Targowicz, Mateusz Posłuszny i Mateusz Musiatowicz zostali powołani do kadry Dolnego Śląska Młodzików w łukach olimpijskich na rok 2017.

W zawodach tych uczestniczyło 120 zawodników z całego Dolnego Śląska w tym 19-osobowa ekipa łuczników LZS SKS Raszówka w kategoriach ( łuki olimpijskie=klasyczne, łuki bloczkowe, łuki barebow).

(Jerzy Dzikowski, JW)