„Leśne Echo” w Operze Wrocławskiej

slajderZespół z Raszówki „Leśne Echo” wystąpił na deskach Opery Wrocławskiej. Okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności był IX Festiwal Tradycji Dolnego Śląska, który odbył się w dniach 1-2 października.

W strojach ludowych Śląska Cieszyńskiego „Leśne Echo” zaprezentowało się już pierwszego dnia festiwalu, godnie promując Powiat Lubiński, Gminę Lubin oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

– Przygotowany na tę okazję repertuar obejmował piosenki cieszyńskie oraz piosenki ziemi żywieckiej. Oprócz śpiewu zespół wykonał fragment tańca – Czardasz z Suity „Pod Cieszyńskim mostem”. Dodatkowo urozmaicono występ śpiewem solowym „Ondraszka” w wykonaniu Czesławy Wrony, a formę a cappella zaprezentował w piosence „Przez wodę koniczki” – kierownik i akompaniator zespołu Witold Klocek – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin.lesne-echo-opera-wroclawska

Występ zespołu z Raszówki spotkał się z wielkim entuzjazmem publiczności.

– Podczas występu zespołu nie milkły brawa, a po zakończeniu koncertu, zespół otrzymał liczne pochwały i gratulacje – mówi Magdalena Dubińska. – Piękne i bogato zdobione gorsety pań z zespołu zwróciły także uwagę prowadzącej koncert Małgorzaty Majeran-Kokott, która przy okazji wspomniała o zbliżającym się 10-leciu „Leśnego Echa” – dodaje dyrektorka.

Podczas IX Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska na deskach Opery Wrocławskiej wystąpiło w sumie 29 zespołów ludowych.

Organizatorem festiwalu był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy.