Nasze Leśne Echo nagrodzone!

Pierwsze miejsce  zdobył zespół  Leśne Echo  reprezentując Gminę Lubin na V Spotkaniach Zespołów Folklorystycznych w Gromadce. Nasz zespół został doceniony za ciekawy i  zróżnicowany repertuar. W ubiegłym roku Leśne Echo świętowało jubileusz 10-lecia.

 

„Tradycja, obyczaje i sztuka – to część naszego narodowego, ale także regionalnego dziedzictwa, to bogactwo naszej lokalnej społeczności i powód do dumy. Od dziesięciu lat  Leśne Echo jest ambasadorem kultury naszego regionu, którą pielęgnuje i przekazuje kolejnym pokoleniom”. – takimi słowami  dziękowali w ubiegłym roku przedstawiciele Gminy Lubin członkom zespołu  Leśne Echo z Raszówki, za ich 10 letnia działalność.

W jedenasty rok zespół wkroczył z kolejną nagrodą, choć  Witold Klocek , jego dyrektor artystyczny podkreśla: – Śpiewamy nie dla nagród tylko dla czystej przyjemności. To, że od czasu do czasu bierzemy udział w konkursach i wygrywamy dodaje nam tylko satysfakcji i odrobiny splendoru.

Na konkursie w Gromadce Leśne Echo nagrodzono pierwszym miejscem za ciekawy i zróżnicowany repertuar. Zespół wykonał pieśni Ziemi Cieszyńskiej z elementami czardasza, poezję śpiewaną, czyli bardzo trudny utwór Anny Szałapak „Chwalmy Pana” oraz  piosenkę hiszpańską w języku oryginalnym, którą dedykowano wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

W Leśnym Echu śpiewa 12 pań, zespołem kieruje wszechstronny muzyk Witold Klocek. –  Jesteśmy bardzo otwarci i mamy bardzo szeroki repertuar. Zachęcamy do udziału w zespole. Mamy próby raz w tygodniu i koncertujemy kilkanaście razy w roku.

Zespół spotyka się we wtorki w świetlicy wiejskiej w Raszówce, chętni  mogą przyjść na próby.

(SR)