Kwiat Paproci laureatem konkursu „Przejazd na byle czym”

Było oryginalnie, kolorowo i wesoło. Korowód niecodziennych i własnoręcznie skonstruowanych pojazdów zainaugurował dziewiątą już edycję Nocy Świętojańskiej, która miała miejsce w Bukownej w Gminie Lubin. Główną nagrodę w konkursie pn: „Przejazd na byle czym” zdobyły Iwona Kacperska i Barbara Kosobucka z dziećmi z miejscowości Bukowna, które skonstruowały Kwiat Paproci.

Pomysłowość i kreatywność mieszkańców Gminy Lubin, po raz kolejny przeszła najśmielsze oczekiwania. W korowodzie pojazdów można było zobaczyć tak oryginalne pojazdy, których nawet sami konstruktorzy czasem nie potrafili nazwać.  Do konkursu przystąpiło łącznie osiem pojazdów, napędzanych siłą mięśni.

Barwny korowód oceniało jury w postaci: Marzena Kosydor, skarbnik Gminy Lubin oraz radni Jan Olejnik i Paweł Łukasiewicz. Po burzliwych obradach, postanowiono przyznać pierwsze miejsce i główną nagrodę w wysokości 400 złotych ekipie z Bukownej, która wykonała niezwykle barwny i oryginalny pojazd.

– Co roku bierzemy udział w tym konkursie i dajemy upust własnej wyobraźni. Tym razem postanowiłyśmy pokazać jeden z symboli Nocy Świętojańskiej, kwiat paproci. Nad naszym pojazdem pracowałyśmy codziennie przez prawie dwa tygodnie. Bardzo cieszymy się, że w tym roku także udało nam się wygrać główną nagrodę – mówią Basia i Iwona.

Wyróżnienia oraz nagrody pieniężne w kwocie po 200 złotych otrzymały także pozostałe ekipy:

Duet Karolina i Kasia z Bukownej

Bartek Niemiec z Bukownej

Anna Rawska z Bukownej

Duet Agata i Ewa z Bukownej

Słowianki z Zimnej Wody

Lisowianki z Liśca

Duet Marysia i Czesio z Bukownej

Patrycja Kosobucka z Bukownej

Nagrody w imieniu wójta, Tadeusza Kielana wręczał Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin, Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin, jury: Marzena Kosydor, Jan Olejnik i Paweł Łukasiewicz oraz Mirosława Kuciejczyk z Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Już niebawem zamieścimy fotorelację z dalszej części IX edycji Nocy Świętojańskiej, która jak co roku obfitowała w liczne konkursy, zabawy i atrakcje. Tradycyjnie, miało miejsce puszczanie wianków, zabawy plebejskie, występy zespołów m.in.: Swojska Nuta, Przyjaciółki oraz solistów Piotrek Pączkowski, Kamil Lis. Program przygotowały także przedszkolaki z Raszówki. Gwiazdą wieczoru był zespół Sing – Sing, Ostatnim punktm programu było fire show w wykonaniu Oskara Rugiera.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z konkursu „Przejazd na byle czym”.