Kulinarnie, folkowo, dożynkowo i narodowo w nadchodzący weekend!

Sporo będzie  się działo w nadchodzący weekend w Gminie Lubin. Kilka sołectw zaprasza na dożynki, Księginice na festiwal kulinarny, a Huzar Raszówka liczy na dobry doping podczas niedzielnego meczu.  Natomiast Zimna Woda i Obora dołączyły  do ogólnopolskiej akcji narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Zachęcamy do aktywnego udziału w gminnych uroczystościach!

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytać będziemy wspólnie już dziś,  o godz. 18 zapraszamy do świetlicy w Zimnej Wodzie. Natomiast w niedzielę  Narodowe Czytanie 2018 w Oborze rozpocznie msza święta o godz. 10 w kościele p.w. św. Antoniego z uczestniczącymi w niej „aktorami” wcielonymi w postacie powieściowe. Po mszy ok. 11.15  uczestnicy przedstawienia udadzą się na zielony skwer przy ul. Bursztynowe.

Jutro natomiast  na boisku w Księginicach odbędzie się jubileuszowy X Festiwal Kapusty i Pieroga. Jak co roku uczestników zabawy czeka wiele atrakcji. Przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny, podczas którego zgłoszone grupy prezentować będą potrawy z kapusty oraz pierogi z najbardziej wymyślnymi farszami.  Podczas festiwalu nie zabraknie degustacji potraw, konkursów z udziałem publiczności oraz warsztatów lepienia pierogów, które przeprowadzą mieszkanki Składowic. Scenę w Księginicach opanuje folklor. Zaprezentują się zespoły: OSIECZANKI z Osieka, LUBIN z Krzeczyna Wielkiego, FURMANI oraz CHUDOBA. W czasie imprezy swój trzeci zlot będą mieli bliźniacy z gminy Lubin. Taki zlot to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt lub zacieśnienia znajomości.

Jutro także kilka sołectw organizuje dożynki i zabawy, są to: Lisiec, Zimna Woda, Raszowa Mała, Miroszowice, Pieszków, Wiercień i Gogołowice.

W niedzielę natomiast czekają nas rozgrywki piłkarskie klasy B. Nasz Huzar Raszówka o godz. 14 będzie podejmować LZS Biała. Zachęcamy do gorącego dopingu.

(SR)