Księginice najlepsze w strzelaniu

img_0277Dziesięć sołectw wzięło udział w II Strzeleckich Mistrzostwach Gminy Lubin o Puchar Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Zawody przeprowadzone były w konkurencji karabinek sportowy o zamkniętych przyrządach na dystansie 50 m. W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy mogli spróbować swoich sił strzelając z wiatrówek.

Drużynowo najlepsza okazała się reprezentacja Księginic z 235 punktami, tuż za nimi uplasowała się Gorzyca – 228 pkt., na podium stanęła również ekipa z Kłopotowa, która ustrzeliła 223pkt.

W konkurencji indywidualnej wygrał Łukasz Gajdasz z Gorzycy, który zdobył 90 punktów, drugie miejsce zajął Zdzisław Słonecki z Księginic – 88 pkt., brąz przypadł Grzegorzowi Kruszykowi z Miłoradzic, który również zgromadził 88 pkt., ale miał mniej celnych strzałów.

Najlepszą kobietą biorącą udział w zawodach była Kamilla Słowikowska, na jej tarczy naliczono 79 punktów.

Najmłodsza zawodniczka szesnastoletnia Julia Ickiewicz z Raszówki zdobyła 68 punktów.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i medale. Postanowiono również przyznać nagrodę pocieszenia Wojciechowi Tadli, który, nie wiadomo jak to zrobił, ale ustrzelił 0 punktów… Może po prostu strzelał do innej tarczy?

Były to prawdopodobnie ostatnie mistrzostwa na strzelnicy w parku „Przylesie” w Lubinie. Niestety fani strzelania dowiedzieli się, że strzelnica ma być zlikwidowana.