Książki z „Dużymi Literami” w Gminnej Bibliotece

Duze_litery_winieta1_ciemna_1024-300x80Fundacja „Polska Miedź” kwotą 10 tys. zł wsparła projekt „Senior – aktywny czytelnik. Zakup książek z serii Duże Litery do Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej pięciu filii na terenie gminy Lubin.

Seniorzy należą do najaktywniejszych czytelników. Niestety często o wyborze książki decyduje nie interesująca recenzja, ale wielkość czcionki.

– Książki z dużym drukiem są drogie, ponieważ są większe objętościowo i drukowane na zamówienie. Stąd zrodził się pomysł na projekt „Senior – aktywny czytelnik” – tłumaczy Wioletta Olech, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

W ramach projektu zakupione zostaną 492 książki, które trafią do wszystkich placówek GBP. fundacja_kghm_polskamiedz_rgb_0-300x212

– Większość tytułów znajdujących się na liście do zakupu – to książki, których nie mamy w bibliotekach, więc potencjalnie zaoferujemy nowości wszystkim naszym dorosłym czytelnikom. Serdecznie dziękuję Fundacji KGHM Polska Miedź w imieniu własnym, bibliotekarzy i czytelników, za wkład w rozwój czytelnictwa w naszej gminie – dodaje dyrektor Wioletta Olech.

To nie pierwsze wsparcie Gminnej Biblioteki przez Fundację KGHM Polska Miedź. W 2010 roku Fundacja przekazała 10 tys. zł na doposażenie po remoncie biblioteki w Niemstowie.