Książki noblistki w Gminnej Bibliotece

Sukces polskiej pisarki Olgi Tokarczuk, która została laureatką Literackiej Nagrody Nobla natychmiast przełożył się na wzrost sprzedaży jej książek. Wszystko wskazuje na to, że konieczny będzie dodruk większości pozycji.

Wzrost sprzedaży wyniósł 6 tys. proc. W  10 godzin sprzedanych zostało 12 tys. książek.

Olga Tokarczuk jest drugą Polką – po Wisławie Szymborskiej – która otrzymała literackiego Nobla. W sumie pięcioro Polaków zostało uhonorowanych tą nagrodą: Olga Tokarczuk, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Władysław Reymont i Henryk Sienkiewicz.

W związku z problemami roku ubiegłego w Akademii Szwedzkiej w tym roku przyznano dwie  literackie nagrody za rok 2018 i 2019. Drugiego Nobla (za rok 2019) w dziedzinie literatury dostał austriacki pisarz i tłumacz Peter Handke.

To ogromne wyróżnienie dla Olgi Tokarczuk. Gratulujemy sukcesu! Informujemy, że książki polskiej noblistki można wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Raszówce.

(MG/WO)