Krzeczyn Wielki – siatkarskim Mistrzem Gminy Lubin

Zwycięskie drużyny Strefowego Turnieju Siatkarskiego

Krzeczyn Wielki będzie reprezentować naszą gminę w Finale Piłki Siatkowej kobiet w ramach XIV Dolnośląskich Igrzysk LZS mieszkańców wsi i miast, które odbędą się 21.11.2015 w Strzelinie.

Jednak nie tylko panie z Krzeczyna będą walczy w finałach, również męska drużyna siatkarska wystąpi w finale tychże igrzysk, panowie zagrają o Puchar Dolnośląski już 22.11.2015 w Sulikowie.

Finał Strefowy, rozegrany w Lubinie, w którym prawo uczestnictwa miały zespoły z powiatów: lubińskiego, górowskiego, głogowskiego i polkowickiego wyłonił zwycięzców.

Wygraną 2:0 zakończył się mecz pań. Krzeczyn Wielki pokonał drużynę I LO w Lubinie 25:3, a w drugim secie 25:2.

Męska reprezentacja Krzeczyna również do zera pokonała panów z Liśca. W pierwszym secie 25:23, w drugim 25:13, a w trzecim secie na przewagi 27:25.

– Nie był to łatwy mecz, przeciwnicy byli mocni, dlatego pełni nadziei jedziemy na Dolnośląskie zawody, na pewno nie przyniesiemy wstydu naszej gminie- mówi kapitan drużyny męskiej z Krzeczyna Wielkiego.

Obydwu drużynom gratulujemy i życzymy zwycięstwa w finale dolnośląskim.

(AI)