Krzeczyn Wielki – najlepsi w zbieraniu śmieci

elektro-smieciKonkurs ekologiczny „Zbieraj odpady” został rozstrzygnięty. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim po raz kolejny zdobyli I miejsce w Konkursie Zbierania Surowców Wtórnych, który organizowała lubińska Firma AG-EKO. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową, radio.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego, podsumowano szkolną akcję Zbierania Surowców Wtórnych. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim znowu zostawiła konkurencję w tyle i udowodniła, że ekologia to bardzo ważny dla niej temat.dyplom mak(1)

Nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w projekty ekologiczne i warsztaty. Tak samo było podczas tegorocznej akcji „Zbieraj odpady”. Młodzież bardzo zaangażowała się w zbieranie makulatury, plastikowych nakrętek oraz elektrośmieci – mówi Elżbieta Młynek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.

Zebrane przez uczniów surowce trafiły do specjalistycznych firm i punktów odbioru surowców wtórnych, a plastikowe nakrętki zostały przekazane na cele charytatywne.

(JW/FOT: SP Krzeczyn Wielki)