Kradła z dziecięcym wózkiem

policjaDo pięciu lat pozbawienia wolności grozi 34-letniej mieszkance Gminy Lubin, która kradła w sklepach. Łupy chowała do wózka dziecięcego, w którym było 3-letnie dziecko. Kobieta wpadła w ręce policji podczas rutynowej kontroli drogowej. Okazało się, że kierowała samochodem pomimo zakazu sądowego.

34-latka podróżująca Oplem została zatrzymana przez policjantów z wydziału  ruchu drogowego lubińskiej policji w nocy 28 grudnia.

– Jak się okazało, kierująca posiadała aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także poszukiwana była listem gończym – mówi Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że to nie wszystkie przewinienia 34-letniej mieszkanki Gminy Lubin. Jak ustalili policjanci z wydziału kryminalnego, kobieta, w jednym z salonów sieci komórkowych, skradła telefon o wartości 600 złotych. Kolejnym łupem kobiety były ubrania o wartości blisko 700 złotych. Okazało się, że w trakcie kradzieży, sprawczyni  opiekowała się 3- letnim dzieckiem swojej koleżanki, a wózek dziecięcy służył jej do wywożenia skradzionych przedmiotów.

Policjantom na razie udało się odzyskać skradziony telefon.

34-latka trafiła do aresztu. O jej losie zadecyduje sąd.