Kot w butach – spektakl w Zimnej Wodzie

Mieszkańcy Zimnej Wody bawili się wspólnie na rodzinnym festynie, którego bardzo ważnym elementem  była premiera spektaklu „Kot w butach” według scenariusza pochodzącego ze zbioru „Bajki samograjki” autorstwa Jana Brzechwy.  Na scenie wystąpił wielopokoleniowy zespół „Zwykli Ludzie”.

– „Zwykli Ludzie”, to są niezwykli ludzie, którym bardzo dziękujemy za te emocje i wrażenia – mówiła Wioletta Olech dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

To właśnie w ramach działalności Punktu Bibliotecznego w Zimnej Wodzie i współpracy z Sołectwem Zimna Woda powstał spektakl „Kot w butach”. Po raz kolejny grupa teatralna „Zwykli Ludzie” z wielką ochotą zaangażowała się w projekt, mający na celu popularyzację literatury. Aktorzy wykazali się dużym talentem, wzbogaconym umiejętnościami zdobytymi podczas warsztatów teatralnych „Wybieram teatr” organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

„Zwykli Ludzie” to zespół wielopokoleniowy, od niespełna pięcioletnich dzieci po osoby w wieku emerytalnym. W zespole teatralnym jest to jednak duży plus.

– Role można dobierać nie tylko ze względu na różne atuty aktorów, ale także ze względu na wiek – mówi kierująca zespołem Teresa Kot. – Dzieci grają dzieci, a dorośli dorosłych, bo talent mają wszyscy.

Obsada „Kota w butach”:  kot w butach- Anna Langowska, Janek- Sylwester Plichta, król- Grzegorz Obara, królewna- Edyta Szymańska, ochmistrz- Katarzyna Kłos, stangret- Paweł Plichta, brat (i akompaniator)- Marek Pęciak, bratowa- Zuzanna Pęciak, damy dworu- Janina Sowizdrzał, Jadwiga Pomykała, Józefa Krop, Elżbieta Niedzielska, kuropatwy- Zuzia Kot i Natalka Koza, zajączki- Maciuś Kot i Przemek Koza. Reżyseria- Teresa Kot.

(TK)