„Kosmiczna przygoda” w Księginicach

wakacje w bibliotece_ksieginice (38)Pod hasłem „Kosmiczna przygoda” odbyły się wakacyjne zajęcia dla najmłodszych, którzy wolny czas spędzają w domach. Spotkania odbywały się w bibliotece w Księginicach.  

Podczas pierwszych zajęć dzieci dowiedziały się jak można wykorzystać stare opakowania, płyty CD, kartony, z których powstały instrumenty muzyczne oraz zabawki.

– Najmłodszych odwiedzili także strażacy OSP w Księginicach, którzy z przyjemnością podzielili się swoją wiedzą na temat pierwszej pomocy, udzieli ważnych wskazówek jak się zachować w sytuacji kiedy ktoś potrzebuje naszej pomocy, a także zachęcili do uczestniczenia w zajęciach praktycznych – mówi Wioletta Olech, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce.

Podczas kolejnych zajęć dzieci poznały historię „Apollo11” z serii Czytam Sobie, a później wykonały piękne statki kosmiczne, maski, układ słoneczny i inne dekoracje, dzięki którym na czas kosmicznego balu dzieci mogły sobie wyobrazić, że są na innej planecie. Jak to bywa podczas balu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, muzyki oraz dobrej zabawy. Na koniec dzieci mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie jako kosmonauta.

– Podczas naszych spotkań dzieci chętnie korzystały z gier planszowych, komputera oraz książek – mówi Wioletta Olech. – Dziękuję wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu spotkań – dodaje.

O dnia 19 do 28 lipca w zajęciach wzięło udział łącznie: 33 osoby w tym 21 dzieci.

(oprac. i fot. MM)