Kosmetyki z własnego ogrodu

Jak zrobić olejek z dziurawca, do czego można wykorzystać zioła z przydomowego zielnika, a jaki kosmetyk powstanie z kwiatów, uprawianych w naszym ogródku – tego wszystkiego dowiedziały się uczestniczki warsztatów zielarsko-kosmetycznych, zorganizowanych w „Ogrodzie Freya” w Bukownej.

Spotkanie rozpoczęło się spacerem po pięknym ogrodzie Anny Rawskiej, założonym  w 2002 roku. Obecnie znajduje się tam staw, plac zabaw, miejsce na ognisko, fontanny i liczne pergole, a przede wszystkim ogród pełen jest niezliczonej ilości kwiatów, ziół, krzewów i drzew. Panie wzięły udział w warsztatach zielarsko – kosmetycznych, każda z nich przygotowała dla siebie olejek z kwiatów dziurawca.

Prowadząca warsztaty bardzo ciekawie opowiadała o swojej zielarskiej pasji i o produkcji kosmetyków naturalnych, przybliżając tajniki ich tworzenia oraz podpowiadając, jak  wykorzystywać do tego produkty, które mamy w swoich domach i ogrodach. Warsztaty zakończyły się późnym wieczorem wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W spotkaniu wzięło ponad 20 mieszkanek Gminy Lubin, a do udziału w nich zaprosili wójt Gminy Lubin oraz Rada Seniorów Gminy Lubin.

(MP)