Korki na drodze Lubin – Krzeczyn Wielki

W związku z kolejnym etapem budowy drogi ekspresowej S-3 utrudnienia pojawiły się na drodze relacji Lubin – Krzeczyn Wielki. Zastosowana tymczasowa sygnalizacja świetlna i wprowadzony ruch wahadłowy, powodują, że zwłaszcza  w godzinach szczytu tworzą się tam gigantyczne korki.

Ten odcinek drogi nr 335 na razie lepiej omijać. Tzw. wahadło obowiązuje na odcinku około 700 metrów, co wiąże się z długim oczekiwaniem na włączenie się do ruchu.

– Można korzystać z objazdów ul. Przemysłową lub drogą przez Chróstnik – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Na tym odcinku budowane są dwa ronda, które stanowić będą wjazd i zjazd z drogi krajowej S-3. Prace tego etapu  mają się zakończyć do 17 listopada 2017 r.

Na terenie Gminy Lubin powstanie około 11 kilometrów drogi S-3. Oprócz budowanego obecnie zjazdu w okolicy Krzeczyna Wielkiego, kolejne powstaną na wysokości miejscowości Owczary i Chróstnik.