Konsultacje społeczne

Ponad 98%  mieszkańców przeciwnych podziałowi Gminy Lubin!

W wiarygodnych i rzetelnych konsultacjach, w których każdy mieszkaniec mógł tylko raz wypowiedzieć się w sprawie zmiany granic Gminy Lubin, miażdżąca większość powiedziała NIE forsowanemu przez prezydenta Lubina pomysłowi wchłonięcia przez miasto siedmiu sołectw. W konsultacjach wzięło udział  10 490 uprawnionych.

Gmina Lubin przeprowadziła rzetelne i profesjonalne konsultacje, w których jedna osoba mogła otrzymać tylko jeden opieczętowany  druk ankiety, składając przy tym własnoręczny podpis poświadczający odbiór. Każdy mógł oddać tylko jeden głos i wolność wypowiedzi gwarantował fakt, że sama ankieta była anonimowa. Ta rzetelna weryfikacja liczby wydanych ankiet, przy jednoczesnej anonimowości głosu, dała wiarygodne i rzetelne wyniki konsultacji.

Pomysłowi prezydenta Lubina, który chce wchłonąć do miasta siedem sołectw: Chróstnik, Kłopotów, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Oborę, Osiek i Szklar Górne  zdecydowane NIE powiedziało 98,23% głosujących czyli 10 301 mieszkańców. Na TAK było  1,25% czyli 131 osób, wstrzymało się od głosu 0,52%, czyli 55 osób. 3 ankiety były nieważne. W sumie wydano 10 490 ankiet.

– Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach, ich wyniki są bardzo budujące i dają nam ogromny zapas energii, która będzie nam potrzebna w kolejnych tygodniach, by skutecznie obronić Granice Gminy Lubin – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Od lat spotykam się na co dzień z mieszkańcami Gminy Lubin i tak wielki sprzeciw nie jest dla mnie zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem naszego stanowiska, że nie ma zgody, ani żadnych merytorycznych argumentów opowiadających się za podziałem Gminy Lubin. Liczę, że radni miejscy i prezydent Lubina uszanują wynik demokratycznych konsultacji i wycofają się z tego pomysłu.

Na takich samych zasadach mieszkańcy wypowiadali się także w drugiej ankiecie, która  dotyczyła włączenia do Gminy Lubin trzech obszarów miasta Lubina, czyli osiedla mieszkaniowego Krzeczyn Wielki, miejskiej części Strefy Aktywności Gospodarczej  i terenów wokół szybów zakładów górniczych. W głosowaniu wzięła udział taka sama liczba mieszkańców. Głos ZA oddało 95,76%, czyli 10 040 osób, na NIE  było 1,75%, czyli 184 osób, wstrzymało się 2,49% czyli 261 osób.

 

 

Punkt konsultacyjny w Raszówce

W najbliższą niedzielę 3 marca, w świetlicy wiejskiej w Raszówce  w godzinach 9.00 – 14.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

Punkt konsultacyjny jest dedykowany  tym mieszkańcom Raszówki, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowym zebraniu wiejskim  lub nie mogli oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty uruchamiane są we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym na bieżąco informujemy. Terminy można sprawdzić także w zakładce Zmiana granic – kalendarium.

Przypominamy także , że od 25 lutego a 8 marca można wypełniać ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w biurze meldunkowym na parterze, pokój nr 28.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Każdy głos jest ważny! Ankiety w Urzędzie Gminy!

Po serii zebrań wiejskich, wizytach w domach, punktach konsultacyjnych w świetlicy, osoby które do tej pory nie oddały głosu w ankietach na temat zmiany granic Gminy Lubin, mogą od dzisiaj zrobić to w Urzędzie Gminy przy ul. Księcia Ludwika I nr 3. Ankiety można pobrać w biurze meldunkowym, potrzebny jest jedynie dokument potwierdzający tożsamość.

Ankiety, które wypełniają mieszkańcy Gminy Lubin są anonimowe, jednak do otrzymania potwierdzonych urzędowymi pieczątkami druków, konieczne jest potwierdzenie tożsamości i odnotowanie ich pobrania. Gwarantuje to bardzo dużą wiarygodność badań i ich bezstronność.

Przypomnijmy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Lubin, bez względu na wiek, druki za osoby niepełnoletnie pobierają ich rodzice. Głosować mogą także osoby, które nie dokonały oficjalnego meldunku, ale rzeczywiście  mieszkają na terenie Gminy Lubin.

Przypomnijmy, że między 21 stycznia  a 11 lutego ankiety można było pobierać w trakcie zebrań we wszystkich sołectwach. Później organizowano wizyty w domach mieszkańców, a w świetlicach i szkołach punkty konsultacyjne.Od 25 lutego, przez kolejne dwa tygodnie, czyli do 8 marca można pobrać druki w Urzędzie Gminy. Zapraszamy na ul. Księcia Ludwika I nr 3, na parter do pokoju nr 28, w którym jest także biuro meldunkowe. Głosować można w godzinach pracy urzędu.

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Punkt konsultacyjny w Osieku

W najbliższą niedzielę 24 lutego, w świetlicy wiejskiej w Osieku w godzinach 16.00 – 19.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Punkt konsultacyjny w Niemstowie

W najbliższą sobotę 23 lutego, w świetlicy wiejskiej w Niemstowie w godzinach 16.00 – 17.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

Punkty konsultacyjne są dedykowane tym mieszkańcom Niemstowa, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowym zebraniu wiejskim  lub nie mogli oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty uruchamiane są we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym na bieżąco informujemy. Terminy można sprawdzić także w zakładce Zmiana granic – kalendarium.  W ciągu ostatnich dwóch tygodni konsultacji, czyli pomiędzy 25 lutego a 8 marca można będzie wypełnić ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Punkt konsultacyjny w Chróstniku

 

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 24 lutego uruchomiony będzie kolejny  punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic gminy. Tym razem mieszkańcy Chróstnika będą mieli dodatkową możliwość wyrażenia swojej opinii i wypełnienia ankiety. Zapraszamy w niedzielę 24 lutego w godz. 13.00-17.00 do świetlicy wiejskiej.

 

 

________________________________________________________________________________________________

 

Punkt konsultacyjny w Gorzycy

 

W najbliższą niedzielę 24 lutego w świetlicy wiejskiej w Gorzycy, w godzinach 15.00-16.00 działać będzie Punkt Konsultacyjny, podczas którego można będzie wyrazić opinię w formie ankiety w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

———————————————————————————————————————————————————————-

 

Punkty konsultacyjne w Oborze i Miroszowicach

W najbliższą środę tj. 13 lutego 2019r., w świetlicy wiejskiej w Oborze w godzinach 16.00 – 20.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.  W piątek 15 lutego taki punkt będzie działał w godzinach 18-20 w świetlicy w Miroszowicach.

Punkty konsultacyjne są dedykowane tym mieszkańcom Obory i Miroszowic, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowych zebraniach wiejskich lub nie mogły oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty będą uruchamiane we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym będziemy na bieżąco informowali. W ciągu ostatnich dwóch tygodni konsultacji, czyli pomiędzy 25 lutego a 8 marca można będzie wypełnić ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

 

———————————————————————————————————————————————————————-

Trwają oficjalne konsultacje ze wszystkimi mieszkańcami w sprawie zmiany granic Gminy Lubin. We wszystkich sołectwach organizowane są zebrania z udziałem wójta, spotkania z radnymi, dyżury urzędników, wizyty w domach, a na koniec, czyli między 25 lutego a 8 marca będzie możliwość wypowiedzenia się w formie ankiety także w Urzędzie Gminy

W tej sprawie ukazały się już dwa obwieszczenia wójta Gminy Lubin, z których treścią można się zapoznać w zakładce „dokumenty urzędowe”. Szczegółowe zarządzenie jest także dostępne na stronach internetowych www.archiwum.ug.lubin.pl oraz w siedzibie urzędu.

Konsultacje rozpoczęły się 21 stycznia i potrwają o 8 marca. Podczas spotkań i rozmów mieszkańcy wypełniają dwie ankiety, w których mają możliwość powiedzenia „tak”, „nie”, „wstrzymuje się” w odpowiedzi na dwa pytania. Jedno z nich dotyczy zmiany granic Gminy Lubin poprzez włączenie w jej terytorium trzech obszarów. Drugie dotyczy włączenia do miasta Lubina siedmiu gminnych sołectw: Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa.

Do udziału w konsultacjach uprawnione są wszystkie osoby zamieszkałe na obszarze Gminy Lubin. Osoby niepełnoletnie mogą także głosować oraz mieszkańcy, którzy jeszcze nie zdążyli się zameldować a mieszkają na terenie gminy.

Bardzo nam zależy na tym, żeby wszyscy mieszkańcy Gminy Lubin wypowiedzieli się w tej sprawie – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Zapraszamy na zebrania sołeckie, które są organizowane w każdym sołectwie i połączono je z wyborami sołtysów. Będę na każdym z tych spotkań i odpowiem na każde pytanie. Organizujemy także specjalne dyżury w świetlicach, informacje o nich będą jeszcze ogłaszane. Będziemy także odwiedzać tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w spotkaniach. Podczas ostatnich dwóch tygodni konsultacji będzie także możliwość wypowiedzenia się poprzez wypełnienia ankiety w Urzędzie Gminy w Lubinie.

Ankiety są anonimowe ale ostemplowane przez urząd, formularze mogą otrzymać tylko uprawnieni do tego mieszkańcy Gminy Lubin

  • Uprawnione do głosowania są także osoby niepełnoletnie za zgoda rodziców
  • Uprawnione są osoby niezameldowane jeszcze ale zamieszkujące teren gminy

Szczegółowy harmonogram zebrań wiejskich

Wrzesień 2021
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
30 sierpnia 2021 31 sierpnia 2021 1 września 2021 2 września 2021 3 września 2021 4 września 2021 5 września 2021
6 września 2021 7 września 2021 8 września 2021 9 września 2021 10 września 2021 11 września 2021 12 września 2021
13 września 2021 14 września 2021 15 września 2021 16 września 2021 17 września 2021 18 września 2021 19 września 2021
20 września 2021 21 września 2021 22 września 2021 23 września 2021 24 września 2021 25 września 2021 26 września 2021
27 września 2021 28 września 2021 29 września 2021 30 września 2021 1 października 2021 2 października 2021 3 października 2021

Informacje urzędowe

Przetarg – działki budowlane w Zimnej Wodzie

Wójt Gminy Lubin ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych […]
Czytaj więcej…

Zobacz więcej

Nasi partnerzy