Konsultacje społeczne

Ponad 98%  mieszkańców przeciwnych podziałowi Gminy Lubin!

W wiarygodnych i rzetelnych konsultacjach, w których każdy mieszkaniec mógł tylko raz wypowiedzieć się w sprawie zmiany granic Gminy Lubin, miażdżąca większość powiedziała NIE forsowanemu przez prezydenta Lubina pomysłowi wchłonięcia przez miasto siedmiu sołectw. W konsultacjach wzięło udział  10 490 uprawnionych.

Gmina Lubin przeprowadziła rzetelne i profesjonalne konsultacje, w których jedna osoba mogła otrzymać tylko jeden opieczętowany  druk ankiety, składając przy tym własnoręczny podpis poświadczający odbiór. Każdy mógł oddać tylko jeden głos i wolność wypowiedzi gwarantował fakt, że sama ankieta była anonimowa. Ta rzetelna weryfikacja liczby wydanych ankiet, przy jednoczesnej anonimowości głosu, dała wiarygodne i rzetelne wyniki konsultacji.

Pomysłowi prezydenta Lubina, który chce wchłonąć do miasta siedem sołectw: Chróstnik, Kłopotów, Krzeczyn Wielki, Miroszowice, Oborę, Osiek i Szklar Górne  zdecydowane NIE powiedziało 98,23% głosujących czyli 10 301 mieszkańców. Na TAK było  1,25% czyli 131 osób, wstrzymało się od głosu 0,52%, czyli 55 osób. 3 ankiety były nieważne. W sumie wydano 10 490 ankiet.

– Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konsultacjach, ich wyniki są bardzo budujące i dają nam ogromny zapas energii, która będzie nam potrzebna w kolejnych tygodniach, by skutecznie obronić Granice Gminy Lubin – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Od lat spotykam się na co dzień z mieszkańcami Gminy Lubin i tak wielki sprzeciw nie jest dla mnie zaskoczeniem, tylko potwierdzeniem naszego stanowiska, że nie ma zgody, ani żadnych merytorycznych argumentów opowiadających się za podziałem Gminy Lubin. Liczę, że radni miejscy i prezydent Lubina uszanują wynik demokratycznych konsultacji i wycofają się z tego pomysłu.

Na takich samych zasadach mieszkańcy wypowiadali się także w drugiej ankiecie, która  dotyczyła włączenia do Gminy Lubin trzech obszarów miasta Lubina, czyli osiedla mieszkaniowego Krzeczyn Wielki, miejskiej części Strefy Aktywności Gospodarczej  i terenów wokół szybów zakładów górniczych. W głosowaniu wzięła udział taka sama liczba mieszkańców. Głos ZA oddało 95,76%, czyli 10 040 osób, na NIE  było 1,75%, czyli 184 osób, wstrzymało się 2,49% czyli 261 osób.

 

 

Punkt konsultacyjny w Raszówce

W najbliższą niedzielę 3 marca, w świetlicy wiejskiej w Raszówce  w godzinach 9.00 – 14.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

Punkt konsultacyjny jest dedykowany  tym mieszkańcom Raszówki, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowym zebraniu wiejskim  lub nie mogli oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty uruchamiane są we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym na bieżąco informujemy. Terminy można sprawdzić także w zakładce Zmiana granic – kalendarium.

Przypominamy także , że od 25 lutego a 8 marca można wypełniać ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w biurze meldunkowym na parterze, pokój nr 28.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Każdy głos jest ważny! Ankiety w Urzędzie Gminy!

Po serii zebrań wiejskich, wizytach w domach, punktach konsultacyjnych w świetlicy, osoby które do tej pory nie oddały głosu w ankietach na temat zmiany granic Gminy Lubin, mogą od dzisiaj zrobić to w Urzędzie Gminy przy ul. Księcia Ludwika I nr 3. Ankiety można pobrać w biurze meldunkowym, potrzebny jest jedynie dokument potwierdzający tożsamość.

Ankiety, które wypełniają mieszkańcy Gminy Lubin są anonimowe, jednak do otrzymania potwierdzonych urzędowymi pieczątkami druków, konieczne jest potwierdzenie tożsamości i odnotowanie ich pobrania. Gwarantuje to bardzo dużą wiarygodność badań i ich bezstronność.

Przypomnijmy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Lubin, bez względu na wiek, druki za osoby niepełnoletnie pobierają ich rodzice. Głosować mogą także osoby, które nie dokonały oficjalnego meldunku, ale rzeczywiście  mieszkają na terenie Gminy Lubin.

Przypomnijmy, że między 21 stycznia  a 11 lutego ankiety można było pobierać w trakcie zebrań we wszystkich sołectwach. Później organizowano wizyty w domach mieszkańców, a w świetlicach i szkołach punkty konsultacyjne.Od 25 lutego, przez kolejne dwa tygodnie, czyli do 8 marca można pobrać druki w Urzędzie Gminy. Zapraszamy na ul. Księcia Ludwika I nr 3, na parter do pokoju nr 28, w którym jest także biuro meldunkowe. Głosować można w godzinach pracy urzędu.

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Punkt konsultacyjny w Osieku

W najbliższą niedzielę 24 lutego, w świetlicy wiejskiej w Osieku w godzinach 16.00 – 19.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Punkt konsultacyjny w Niemstowie

W najbliższą sobotę 23 lutego, w świetlicy wiejskiej w Niemstowie w godzinach 16.00 – 17.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

Punkty konsultacyjne są dedykowane tym mieszkańcom Niemstowa, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowym zebraniu wiejskim  lub nie mogli oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty uruchamiane są we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym na bieżąco informujemy. Terminy można sprawdzić także w zakładce Zmiana granic – kalendarium.  W ciągu ostatnich dwóch tygodni konsultacji, czyli pomiędzy 25 lutego a 8 marca można będzie wypełnić ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Punkt konsultacyjny w Chróstniku

 

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 24 lutego uruchomiony będzie kolejny  punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic gminy. Tym razem mieszkańcy Chróstnika będą mieli dodatkową możliwość wyrażenia swojej opinii i wypełnienia ankiety. Zapraszamy w niedzielę 24 lutego w godz. 13.00-17.00 do świetlicy wiejskiej.

 

 

________________________________________________________________________________________________

 

Punkt konsultacyjny w Gorzycy

 

W najbliższą niedzielę 24 lutego w świetlicy wiejskiej w Gorzycy, w godzinach 15.00-16.00 działać będzie Punkt Konsultacyjny, podczas którego można będzie wyrazić opinię w formie ankiety w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.

———————————————————————————————————————————————————————-

 

Punkty konsultacyjne w Oborze i Miroszowicach

W najbliższą środę tj. 13 lutego 2019r., w świetlicy wiejskiej w Oborze w godzinach 16.00 – 20.00 uruchomiony będzie punkt konsultacyjny w sprawie zmiany granic Gminy Lubin.  W piątek 15 lutego taki punkt będzie działał w godzinach 18-20 w świetlicy w Miroszowicach.

Punkty konsultacyjne są dedykowane tym mieszkańcom Obory i Miroszowic, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w styczniowych zebraniach wiejskich lub nie mogły oddać głosu w ankietach na temat zmiany granic podczas domowych wizyt urzędników.

Takie punkty będą uruchamiane we wszystkich sołectwach, w których odbyły się zebrania sołeckie, o czym będziemy na bieżąco informowali. W ciągu ostatnich dwóch tygodni konsultacji, czyli pomiędzy 25 lutego a 8 marca można będzie wypełnić ankietę także w Urzędzie Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I nr 3.

 

———————————————————————————————————————————————————————-

Trwają oficjalne konsultacje ze wszystkimi mieszkańcami w sprawie zmiany granic Gminy Lubin. We wszystkich sołectwach organizowane są zebrania z udziałem wójta, spotkania z radnymi, dyżury urzędników, wizyty w domach, a na koniec, czyli między 25 lutego a 8 marca będzie możliwość wypowiedzenia się w formie ankiety także w Urzędzie Gminy

W tej sprawie ukazały się już dwa obwieszczenia wójta Gminy Lubin, z których treścią można się zapoznać w zakładce „dokumenty urzędowe”. Szczegółowe zarządzenie jest także dostępne na stronach internetowych www.archiwum.ug.lubin.pl oraz w siedzibie urzędu.

Konsultacje rozpoczęły się 21 stycznia i potrwają o 8 marca. Podczas spotkań i rozmów mieszkańcy wypełniają dwie ankiety, w których mają możliwość powiedzenia „tak”, „nie”, „wstrzymuje się” w odpowiedzi na dwa pytania. Jedno z nich dotyczy zmiany granic Gminy Lubin poprzez włączenie w jej terytorium trzech obszarów. Drugie dotyczy włączenia do miasta Lubina siedmiu gminnych sołectw: Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Miroszowic, Obory, Osieka, Szklar Górnych i Kłopotowa.

Do udziału w konsultacjach uprawnione są wszystkie osoby zamieszkałe na obszarze Gminy Lubin. Osoby niepełnoletnie mogą także głosować oraz mieszkańcy, którzy jeszcze nie zdążyli się zameldować a mieszkają na terenie gminy.

Bardzo nam zależy na tym, żeby wszyscy mieszkańcy Gminy Lubin wypowiedzieli się w tej sprawie – mówi Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin. – Zapraszamy na zebrania sołeckie, które są organizowane w każdym sołectwie i połączono je z wyborami sołtysów. Będę na każdym z tych spotkań i odpowiem na każde pytanie. Organizujemy także specjalne dyżury w świetlicach, informacje o nich będą jeszcze ogłaszane. Będziemy także odwiedzać tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w spotkaniach. Podczas ostatnich dwóch tygodni konsultacji będzie także możliwość wypowiedzenia się poprzez wypełnienia ankiety w Urzędzie Gminy w Lubinie.

Ankiety są anonimowe ale ostemplowane przez urząd, formularze mogą otrzymać tylko uprawnieni do tego mieszkańcy Gminy Lubin

  • Uprawnione do głosowania są także osoby niepełnoletnie za zgoda rodziców
  • Uprawnione są osoby niezameldowane jeszcze ale zamieszkujące teren gminy

Szczegółowy harmonogram zebrań wiejskich

czerwiec 2024
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela
27 maja 2024 28 maja 2024 29 maja 2024 30 maja 2024 31 maja 2024 1 czerwca 2024 2 czerwca 2024
3 czerwca 2024 4 czerwca 2024 5 czerwca 2024 6 czerwca 2024 7 czerwca 2024 8 czerwca 2024 9 czerwca 2024
10 czerwca 2024 11 czerwca 2024 12 czerwca 2024 13 czerwca 2024 14 czerwca 2024 15 czerwca 2024 16 czerwca 2024
17 czerwca 2024 18 czerwca 2024 19 czerwca 2024 20 czerwca 2024 21 czerwca 2024 22 czerwca 2024 23 czerwca 2024
24 czerwca 2024 25 czerwca 2024 26 czerwca 2024 27 czerwca 2024 28 czerwca 2024 29 czerwca 2024 30 czerwca 2024

Informacje urzędowe

Przetarg – działki budowlane w Zimnej Wodzie

Wójt Gminy Lubin ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonych […]
Czytaj więcej…

Zobacz więcej

Nasi partnerzy