Konkursy i zabawy dla najmłodszych w Czerńcu

Dzieci, zarówno te duże jak i małe, świetnie się bawiły z okazji Dnia Dziecka na terenach przy boisku, na spotkaniu  zorganizowanym przez radną, sołtysa, radę sołecką i koło gospodyń.  Animatorzy zadbali o to, by przez wiele godzin cały czas coś się działo.

Śmiechom i zabawom nie było końca.  Konkursy, puszczanie baniek mydlanych i malowanie twarzy to tylko kilka z mnóstwa atrakcji. Był również smaczny poczęstunek: słodycze, słone przekąski, a nawet lody! Dzieci mogły też zjeść ciepłą kiełbaskę, frytki i pić  swoje ulubione napoje. W czasie zabawy pojawił się wójt Tadeusz Kielan, który podarował dzieciom cukierki, złożył życzenia  i dołączył do zabawy.

Dzieci bawiły się ze swoimi rodzicami i dziadkami. Na koniec imprezy na boisko wiejskie przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerńcu, którzy  dali pokaz gaszenia pożaru. Zorganizowali również konkurs drużynowy, polegający na przewracaniu pachołków za pomocą wody z węża. Ku uciesze dzieci włączyli też zraszacze! Na imprezie każdy się świetnie bawił, a wszystkie dzieci opuściły boisko z nagrodami i uśmiechami.

Dzień Dziecka zorganizowano w ramach projektu „Od dzieciaka do starszaka- razem uczymy się i bawimy”, który jest dofinansowany ze środków projektu  „Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw” realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

(JP)