Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Lubin

KONKURSY DOŻYNKOWE12 zgłoszeń wpłynęło do Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Lubin. Wezmą w nim udział Krzeczyn Wielki, Gorzyca, Czerniec, Obora, Krzeczyn Mały, Miroszowice, Siedlce, Niemstów, Pieszków, Szklary Górne, Księginice i Kłopotów.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dziś tj. w sobotę 27 sierpnia boisku sportowym w Krzeczynie Wielkim o godz. 14.00. Zgodnie z regulaminem mogą to być jedynie tradycyjne wieńce dożynkowe w kształcie korony. Powinny one być wykonane tylko z naturalnych materiałów, co oznacza, że nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu, sztucznych kwiatów oraz kleju. Zwycięzca najpiękniejszej prezentacji bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy  uzyska prawo do reprezentowania Gminy Lubin na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się 28.08.2016 r. w Ścinawie.

Zgłoszone na konkurs prace oceniać będzie jury w składzie: Elżbieta Kochan, Paweł Szydło i Anna Rogalska.

Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, zdobywcy drugiego miejsca 400 zł, a trzeciego 300 zł. Przewidziano także wyróżnienia.

Dwa pozostałe konkursy dożynkowe Gminy Lubin odbędą się 3 września 2016 r. na boisku przy ul. Bursztynowej w Oborze.

Do Konkursu Maszyn Rolniczych wpłynęło dziewięć zgłoszeń, a prezentowanych będzie w sumie ponad 20 maszyn i urządzeń rolniczych.

Do Konkursu na Najładniejszy Stół Dożynkowy zgłosiły na razie trzy drużyny.

Zapraszamy do udziału w imprezach!