Konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”

Ruszył konkurs dożynkowy na najpiękniejszy wieniec. Jest o co walczyć, bowiem zwycięski wieniec będzie reprezentował naszą gminę podczas powiatowych uroczystości dożynkowych w Ścinawie. Termin zgłoszenia wieńca mija 14 sierpnia br. Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubin.

Zgłaszać można jedynie wieńce, których sposób wykonania zgodny będzie z tradycją dawnych wieńców dożynkowych. Oznacza to, że wieńce swoją formą i użytymi materiałami powinny nawiązywać do polskich tradycji wieńców dożynkowych.

Wieniec nie powinien być wyższy niż 180 cm. Z kolei szerokość u podstawy oraz maksymalna średnica wieńca nie powinna przekraczać 150 cm. Podczas wykonywania wieńca nie można używać elementów plastiku, styropianu i tworzywa sztucznego. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym.

Termin zgłoszenia wieńca upływa 14 sierpnia 2017 r. o godz. 15.00. Zgłoszenie na karcie dołączonej do regulaminu prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, Księginice 14.

Wieniec należy dostarczyć 19 sierpnia 2017 r. w godzinach 15.30 do 16.30 na boisko w Czerńcu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 17.00.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie:

REGULAMIN wieniec dożynkowy 2017