Konkurs na najpiękniejszą posesję rozstrzygnięty

Najpiękniejsza zimowa iluminacja w Gminie Lubin

Posesja Mariana Pomykały w Miroszowicach zwyciężyła w zimowej edycji konkursu na „Najpiękniejszą posesję w Gminie Lubin”. W tej odsłonie oceniane były świąteczne iluminacje. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali z okazji Dnia Sołtysa w miejscowości Obora.

Do konkursu wpłynęło 30 zgłoszeń z miejscowości Wiercień, Lisiec, Osiek,  Gogołowice, Miłoradzice, Miroszowice i Składowice, a ocenie komisji konkursowej poddanych zostało 27 świątecznych iluminacji, ponieważ w kilku przypadkach silny wiatr pozrywał dekoracje, właściciele domów zdemontowali je już i wycofali z konkursu.

– Wszystkie iluminacje zadziwiały rozmachem, pomysłowością i tworzyły wyjątkowy, świąteczny klimat. Stanęliśmy przed naprawdę niełatwym zadaniem wyboru najpiękniej oświetlonej posesji – mówi Anna Marzec, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Lubinie, która przewodniczyła kapitule konkursowej.

I miejsce, ze stupunktowym dorobkiem zajęła posesja Mariana Pomykały w Miroszowicach, a dwa równorzędne drugie miejsca przyznane zostały iluminacjom Iwony Bąbki w Wiercieniu oraz Elżbiety Kwaśny w Gogołowicach, które uzyskały po 96 punktów.

Także trzecie miejsce przyznano ex eaquo – posesjom Elwiry i Roberta Struczak w Składowicach oraz Kazimierza Jasion w Miroszowicach, które uzyskały po 90 punków.

Wyróżnienie otrzymały świąteczne dekoracje Wasyla Błaszczaka z Liśca oraz Marzeny Smużniak Osieka.

Komisja konkursowa zadecydowała ponadto o przyznaniu dwóch specjalnych wyróżnień za „świecenie przykładem” posesjom sołtysów w Osieku i Mirszowicach, którzy swoim zaangażowaniem zagrzewali mieszkańców do udziału w świątecznym konkursie.

Laureatom konkursu nagrody wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski.

Ponieważ uroczysta gala, na której oficjalnie rozstrzygnięty został konkurs, odbyła się w sąsiedztwie Dnia Kobiet – wszystkie obecne na spotkaniu panie obdarowane zostały kwiatami.

Była to zimowa edycja konkursu na „Najpiękniejszą posesję w Gminie Lubin”. W jego letniej odsłonie oceniane będą ogrodowe aranżacje i stylizacje.

(MG)

I miejsce – Miroszowice 31 A

II miejsce – Wiercień 18 A

II miejsce – Gogołowice 51

III miejsce- Składowice12 A

III miejsce Miroszowice 16 B