Konkurs na najładniejszy stół dożynkowy

Dożynki w Gminie Lubin, to msze dziękczynne, kosze pełne warzyw i owoców oraz liczne konkursy. Najważniejszy dotyczy zawsze wieńców dożynkowych i ten najpiękniejszy reprezentuje zawsze gminę na obchodach powiatowych. Od kilku lat organizowane są także  konkursy na najpiękniejsze stoły dożynkowe. W tym roku wygrało sołectwa Składowice.

Dożynkowe stoły uginają się od przetworów, kompotów, syropów, nalewek, warzyw, owoców, świeżych wypieków. Ale i wokół stołów zawsze dużo się dzieje, są piękne kwiaty, ozdoby czy też zabawne postacie. Jury zawsze ma trudny orzech do zgryzienia. Tegoroczny konkurs na najładniejszy stół dożynkowy towarzyszył dożynkom w Oborze. Jego organizatorami byli: Gmina Lubin, Sołtys i Rada Sołecka wsi Obora oraz Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę oryginalność, walory smakowe potraw, estetykę i elementy dekoracyjne, nagrodziła Sołectwo Składowice. Pozostałe stoły dożynkowe reprezentowane przez: Klub pod Garami, Sąsiadki Aparatki i Gospodarzy z Obory otrzymały równorzędne nagrody finansowe. Nagrody w konkursie osobiście wręczył wiceminister energii Krzysztof Kubów życząc rolnikom wszelkiej pomyślności i obfitości.

(OKGL)