Konkurs – BLIŻEJ TEATRU 2017

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza dzieci oraz młodzież do udziału w IX Otwartym Przeglądzie Teatru Jednego Aktora „BLIŻEJ TEATRU’2017”. Chętni mogą zapisywać się do poniedziałku, 13 marca br. Konkurs odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce.

Zgłaszać mogą się przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz innych placówek kulturalnych i oświatowych.

Uczestnicy podzieleni będą na cztery kategorie wiekowe: I –do 8 lat, II –9-10 lat, III –10–12lat, IV –powyżej 12.

Młodzi aktorzy mogą zaprezentować dowolną formę teatrealną, np.: pantomimę, przedstawienie lalkowe lub aktorskie bądź kabaret. Prezentacje powinny mieć formę teatru jednego aktora (tzn. występują elementy teatralne np. ruch sceniczny, mimika, gest, kostium, scenografia, rekwizyt, dykcja, interpretacja utworów, itp.)

Ideą konkursu jest promowanie twórczości pisarzy i poetów polskich. Chodzi także o kształtowanie i rozwijanie zainteresowań najmłodszych kulturą i sztuką.

Chętni powinni wypełnić Kartę zgłoszeń dołączoną do regulaminu i złożyć ją w siedzibie organizatora przeglądu, najpóźniej do 13 marca 2017 r.

IX Otwarty Przegląd Teatru Jednego Aktora odbędzie się w piątek, 17 marca 2017 r. o godzinie 9.00 w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce.

Do pobrania: Regulamin i karta zgłoszenia