Koniec rundy jesiennej B-Klasy: rewolucja w tabeli

IMG_0519

Mecz Fortuny z Zametem odbył się w strugach deszczu

Fortuna Obora prowadząca w II legnickiej grupie B-Klasy przez całą rundę, po ostatnim meczu spadła na trzecie miejsce. Tytuł lidera wywalczyła reprezentacja Zametu II Przemków, która ten ostatni pojedynek jesieni wygrała z Oborą 4:2. Na drugie miejsce awansowała z kolei Unia Szklary Górne.

Zamet II Przemków dominował na boisku praktycznie przez całe spotkanie. Trudno się dziwić drużyna z Przemkowa wzmocniona została zawodnikami grającymi w Klasie-Okręgowej. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy pojawiła się nadzieja na odwrócenie wyniku spotkania. Zespół z Obory zdobył dwie bramki w odstępie zaledwie minuty. Niestety mimo kilku doskonałych okazji zwycięstwo pozostało pod stronie gości, którzy dzięki tej wygranej zakończyli rundę na pozycji lidera. Obora uplasowało się dopiero na trzeciej pozycji. Za najbardziej wartościowego gracza meczu uznany został Patryk Bąk z Obory, zdobywca jednego z goli. Nagrodę wręczył mu Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Drugie miejsce wywalczyła natomiast Unia Szklary Górne, która minioną rundę może z pewnością zaliczyć do bardzo udanych. Ostatnie spotkanie z Hajdukiem Kłobuczyn ekipa ze Szklar wygrała 2:1, co dało jej ostatecznie pozycję wicelidera z dorobkiem punktowym, takim samym jak prowadzący Zamet II Przemków.

Ostatnia kolejka przyniosła remis Transportowcowi Kłopotów-Osiek, który mecz z Kryształem Chocianowiec zakończył wynikiem 3:3. Przegraną ma koncie natomiast Victoria Niemstów-Siedlce, która uległa na wyjeździe Kalinie Sobin 3:1. Fatalnym wynikiem zakończył się ostatni mecz rundy dla Huzara Raszówka. Zespół przegrał na własnym boisku z Mewą Goliszów 9:1.

A-Klasa

Fatalną passę przerwała natomiast Unia Miłoradzice, która po serii porażek wywalczyła remis z Albatrosem Jaśkowice 6:6. Przed miłoradzicką drużyną ostatni mecz tej rundy. 22 listopada o godz. 13.00 Unia zagra u siebie z KS Legnickie Pole. Obecnie zajmuje przedostatnie 15. Miejsce w tabeli.

Klasa Okręgowa

Idąca jak burza od początku rundy Iskra Ksieginice, doskonałej formy nie zdołała utrzymać do końca. W minionej kolejce uległa na wyjeździe zespołowi Rodło Granowice 3:1 i była to trzecia porażka z rządu. Z czuba tabeli księginicka drużyna spadła na 10. pozycję. Ostatni mecz rundy jesiennej Iskra rozegra w najbliższa sobotę, 21 listopada o godz. 14.00 na boisku w Oborze z Prochowiczanką Prochowice.

(MG)