Koniec roku z nagrodami

Inaczej niż zwykle, bez wspólnego apelu i programu artystycznego, ale z taką samą radością jak zwykle uczniowie i nauczyciel pożegnali dziś rok szkolny i rozpoczęli wakacje. Była to także okazja do wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego „Zostaję w domu, nie nudzę się”.

Z powodu pandemii w szkołach Gminy Lubin zakończenie roku szkolnego odbyło się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Świadectwa rozdawane były na przyszkolnych placach, korytarzach czy w salach gimnastycznych.

– Rodzicom pozostawiliśmy decyzje, czy dzieci obiorą swoje świadectwa dziś, czy w innym terminie. Zdecydowana większość uczniów zdecydowała się  przyjść i uczestniczyć w tym zdecydowanie innym niż zwykle zakończeniu roku szkolnego. Dowodzi to tego, że dzieci stęskniły się za sobą nawzajem, za szkołą i za nauczycielami – mówi Lucyna Szudrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce oraz życzenia udanych wakacji złożył uczniom wójt Tadeusz Kielan, który odwiedził szkoły w Siedlcach, Niemstowie i Raszówce oraz gminne przedszkole.

Zakończenie roku szkolnego było także okazją do wręczenia nagród laureatom gminnego konkursu fotograficznego „Zostaję w domu, nie nudzę się”. Wpłynęło na niego ponad 40 fotografii.

I miejsce zdobył Piotr Noga z klasy VI Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie, a II miejsce Kinga Szumlańska, także szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.

Nagrodę Prezesa PGKGL otrzymała Amelia Misiura z klasy III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce, nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Lubin przyznana została Kornelii Chyc z klasy III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach, a nagroda Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce trafiła do Jakuba Niżnika z klasy IV Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Niemstowie

Wyróżnienia otrzymali: Igor Ćwiertniewicz, Patryk Rupa, Julia Bachowska i Dawid Skibiński ze Szkoły Podstawowej w Siedlcach oraz Wojtek Fedorowski , Karol Moroch i Karina Moroch ze Szkoły Podstawowej w Niemstowie.

Nagrody wręczał wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Siedlce

 

Niemstów

 

Raszówka