Koncertowy weekend

Niedzielne Mistrzostwa w pool-bilardzie, piątkowy Koncert  Noworoczny oraz sobotni Wieczór Kolęd i Pastorałek – to tylko kilka z atrakcji, które czekają na mieszkańców Gminy w rozpoczynający się dziś weekend.  

Wspólny śpiew daje radość, poczucie wspólnoty i łączy.  Po raz drugi Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza na koncert, na którym zaprezentują się zespoły, w których grają i śpiewają mieszkańcy Gminy Lubin. Koncert Noworoczny z udziałem zespołów działających w Ośrodku Kultury Gminy Lubin odbędzie się w świetlicy w Miłoradzicach. Serdecznie wszystkich zapraszamy dzisiaj 25 stycznia na godzinę 17.00. Wystąpią:bZespół Folklorystyczny ZACHĘTA z Zimnej Wody, Zespół dziecięcy STOKROTKI  z Miłoradzic, Zespół Folklorystyczny KONICZYNKI z Miłoradzic, IZABELA KOŻEWNIKOW – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, Zespół Wokalny SIEDLECKA NUTA z Siedlec, Zespół Wokalny SWOJSKA NUTA z Bukownej, Zespół Wokalny OSIECZANKI z Osieka, Zespół Wokalny LEJDIS ze Składowic, Zespół Wokalny LEŚNE ECHO z Raszówki, Zespół Folklorystyczny LUBIN z Krzeczyna Wielkiego, Zespół Wokalny ROZŚPIEWANE PASTUSZKI z Gogołowic, Zespół dziecięcy TEATR TAŃCA z Raszówki.

W sobotę natomiast na Wieczór Kolęd i Pastorałek zaprasza sołtys do świetlicy w Pieszkowie. O godzinie 17 rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. W tym dniu obchodzony jest również Dzień Transplantacji, dlatego organizatorzy poświęcą kilka minut temu ważnemu zagadnieniu i podziękują wszystkim anonimowym dawcom. Początek wspólnego spotkania o godzinie 17.00.

Natomiast w najbliższą niedzielę 27 stycznia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w kolejnym gminnym turnieju. Tym razem mieszkańcy Gminy Lubin zmierzą się z bilardem. W Gminie Lubin propagujemy udział mieszkańców w wielu różnych imprezach sportowych, dlatego proponujemy w niedzielę  udział w III indywidualnych mistrzostwa Gminy Lubin pool bilard 8 bil. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców, do udziału w zawodach, które odbędą się  w Lubińskim Centrum Bilardowym przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 6, znanym wśród mieszkańców jako bunkier. Zapisy rozpoczną się o godzinie 13.30, pół godziny później zaplanowano pierwsze uderzenia w bilę.

(SR)