Koncertowe życzenia dla Babci i Dziadka

DSC_004022 stycznia 2016r. z inicjatywy dyrektor SP w Krzeczynie Wielkim p. Elżbiety Młynek przy współpracy z radą sołecką i sołtys Krzeczyna Małego p. Lidią Cesarz zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ odbył się w świetlicy wiejskiej Krzeczyna Małego i miał charakter koncertu noworocznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Gminy: Przewodniczący Rady Gminy  pan Norbert Grabowski, radny pan Jan Olejnik oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Klim.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie p. sołtys, która złożyła życzenia wszystkim zaproszonym babciom i dziadkom.

Następnie dzieci z punktów i oddziałów przedszkolnych, klas I-III, a także wybrane z klas IV-VI wystąpiły z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycieli. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki , recytację wierszy oraz grę na bum bum rurkach i ukulele, podziwialiśmy wspaniałe układy taneczne do znanych przebojów i nietypowy taniec towarzyski- twist.

Artyści, szczególnie ci najmłodsi z przejęciem prezentowali się na scenie, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy i Radę Sołecką.

(oprac. SP w Krzeczynie Wielkim)