Koncert Papieski w Gorzycy – wspominać będziemy raz jeszcze…

Przepiękne  muzyczne aranżacje stworzone w oparciu o projekty  Piotra Rubika oraz teksty i poezję Jana Pawła II, multimedialna podróż Papieża Polaka do Ojczyzny… Wzruszenie, emocje i  radość  towarzyszyły Koncertowi Papieskiemu, który z okazji 39. rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II odbył się w Chróstniku.  W niedzielę 29 października projekt zaprezentowany zostanie publiczności w Gorzycy.

Papież – Pielgrzym, Papież-Poeta, Pocieszyciel chorych, Papież – Mąż Stanu, Papież – Budowniczy Pokoju, Papież uczący nas na nowo rozumieć sens przebaczania, Papież – Przewodnik młodzieży, symbol nadziei, animator drogi do świętości, Papież – Orędownik miłości. Te słowa odzwierciedlają postać naszego rodaka, który 39 lat temu został Papieżem.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin podczas Koncertu Papieskiego w Świetlicy Wiejskiej w Chróstniku przypomniał wzruszające wspomnienia lat spędzonych w Piotrowej Stolicy.

Zaprezentowana projekcja multimedialna przypomniała nam m.in. podróże Papieża do Ojczyzny, którą kochał całym sercem. Wysłuchaliśmy przepięknych aranżacji muzycznych
stworzonych w oparciu o projekty muzyczne Piotra Rubika oraz teksty i poezję Jana Pawła II, zinterpretowane przez młodych członków zespołu „Iskra” pod kierunkiem opiekuna Anny Barszczyńskiej.

Koncert wywołał wiele wzruszeń i emocji. Dlatego też, Ośrodek Kultury Gminy Lubin postanowił po raz drugi, zaprosić mieszkańców Gminy Lubin na Koncert Papieski, tym razem do Kościoła filialnego p.w. św. Józefa Robotnika w Gorzycy  w niedzielę 29 października o godz.18.15.

(OKGL)