Koncert Noworoczny Gminy Lubin

W niedzielne popołudnie  świetlica wiejska w Osieku wypełniona była do ostatniego miejsca. Tłumy mieszkańców Gminy Lubin podziwiały występy dwunastu zespołów, które zaprezentowały się na scenie z okazji nowego roku.

Koncert Noworoczny tradycyjnie otworzył kalendarz imprez kulturalnych  w Gminie Lubin. Jego  atmosfera była niezwykła, bowiem starsi i młodsi wykonawcy nie tylko piękne interpretowali  znane kolędy i pastorałki  ale również przybliżali  tradycje ludowego obrzędu kolędowania. Publiczność słuchała i  śpiewała razem z wykonawcami znane kolędy i utwory świąteczne.  Repertuar i magiczna scenografia  oraz przepiękne stroje nawiązujące do charakteru spotkania, sprawiły że wszyscy czuli ciepło mijających świąt.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: Lejdis, Leśne Echo, Zachęta, Koniczynki, Lubin, Siedlecka Nuta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Teatr Tańca, Osieczanki, Rozśpiewane Pastuszki, Chór Via Musica. W koncercie wystąpiła również Oliwia Stefanowska, laureatka gminnych konkursów teatralnych i kabaretowych. Organizatorem koncertu był  Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

(RED)